سئو سایت ژنتیک چگونه است؟ | راهنمای ریپورتاژ اگهی برای سایت ژنتیک

رشته ژنتیک در بستر تجارت انلاین توانسته رشد و پیشرفت زیادی داشته باشد یکی از کارهای مهمی که رشته ژنتیک ارائه میدهد انجام ازمایش های سرطان و ژنتیکی است از جمله خدماتی که میتوانند این سایت ها داشته باشند گرفتن ویزیت انلاین میباشد.

سئو سایت ژنتیک چگونه است؟

یکی از مهم ترین اقداماتی که بسیاری از کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای آنلاین برای بهبود آن تلاش زیادی می کنند، فعالیت در فضای مجازی و اینترنت است. خوشبختانه سال هاست به دلیل امکان دسترسی گسترده کاربران به اینترنت، فضای وب سایت برای کاربران شناخته شده است. به همین جهت بسیاری از کسب و کارها به منظور حفظ جایگاه خود، برند سازی، و افزایش روند فروش خود اقدام به طراحی سایت می کنند. اما زمانی پس از طراحی سایت موفق خواهید بود که سایت سئو شده و برتر در نتایج جستجو داشته باشید. بدیهی است که اگر یک سایت با بهترین کیفیت و قیمت بالا برای شما طراحی شده باشد، اما کسی از وجود آن مطلع نباشد عملا پیشرفتی نخواهید کرد. به همین جهت یکی از مهم ترین راه کارها برای سایت ها و کسب و کارهای فعال در حوزه ژنتیک، سئو ژنتیک است. در این مقاله همراه ما باشید تا با اهمیت ژنتیک در بستر تجارت الکترونیک، تاثیر سئو در کسب و کارهای آنلاین، و نحوه تحقیق کلمه کلیدی در این گونه ها و کلیه موارد مهم در این زمینه آشنا شوید.

کسب و کار ژنتیک در بستر تجارت الکترونیک

رشته ژنتیک یا ژنتیک پزشکی یکی از رشته های نو ظهور اما پر طرفدار در ایران و جهان محسوب می شود که خوشبختانه با امکان معرفی آن به صورت آنلاین رشد و پیشرفت زیادی داشته است. به طور کلی بسیاری از رشته های به روز و جدید در ایران با بستر تجارت الکترونیک ارتباط تنگاتنگ و مهمی دارند. به گونه ای که بسیاری از کسب و کارها صرفا از طریق بستر دیجیتال الکترونیک و روش های بازاریابی دیجیتالی شناخته و معرفی می شوند. در این میان کسب و کار ژنتیک نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای مثال یکی از مهم ترین خدماتی که سایت های ژنتیکی ارائه می کنند، انجام آزمایش های تخصصی و مهم در شناخت بیماری های مختلف به ویژه سرطان و سایر بیماری های ژنتیکی است. یکی از مشکلات شایعی که در آزمایشگاه ها و مراکز ژنتیک و از این دست وجود دارد، شلوغی بیش از حد در مکان های حضوری است. به همین جهت بسیاری از بیماران برای جلوگیری از صرف زمان و انرژی زیاد ترجیح می دهند که نتایج آزمایش خود را به صورت آنلاین و از طریق پنل تعریف شده برای هر کاربر دریافت و مشاهده کنند. این امکان به بیماران امکان می دهد که بدون اتلاف وقت و فقط در همان زمان مشخص نتیجه آزمایش را مشاهده کنند.

یکی دیگر از خدمات ویژه سایت های ژنتیک این است که می توانید قبل از حضور در آزمایشگاه برای انجام آزمایش به صورت آنلاین ویزیت آنلاین دریافت کنید. زمانی که به صورت حضوری در آزمایشگاه حضور پیدا می کنید، بدیهی است زمان زیادی صرف گرفتن نوبت، منتظر شدن برای نمونه گیری و سپس دریافت فیش می شود. اما زمانی که به صورت آنلاین بیمار ویزیت و زمان آزمایش را دریافت کند، فقط در همان زمان در آزمایشگاه حضور خواهد داشت. این کار تاثیر بسیار زیادی در افزایش جمعیت ناگهانی در مراکز پزشکی، آزمایشگاهی و ژنتیک می شود.

برای این کار وب سایت های فعال در حوزه ژنتیک می توانند برای هر بیمار یک پنل جداگانه تعریف کرده، تا بیمار کاملا محرمانه سوابق بیماری، سوابق مصرف داروهای مختلف، علائم بیماری و حتی نسخه پزشک را در سامانه آپلود کند. این کار تاثیر زیادی در افزایش سرعت روند مراجعات پزشکی و آزمایشگاهی دارد.

تاثیر سئو در کسب و کارهای انلاین

تاثیر سئو در کسب و کارهای آنلاین در سال های اخیر بر هیچ کس پوشیده نیست. کم تر کسی را می بینید که بدون تحقیق در سایت های مختلف، اقدام به خرید یا سفارش یک خدمت کند. به همین جهت بسیاری از کسب و کارهای آنلاین و حتی آفلاین با طراحی سایت و سپس سئو آن می توانند شاهد بهبود و افزایش رونق در کسب و کار خود باشند. سئو (SEO) مخفف عبارت Search engine Optimization  به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. در این تکنیک مجموعه اقداماتی داخل و خارج سایت انجام می شود تا رتبه سایت به صورت ارگانیک در موتورهای جستجو افزایش یابد. در واقع زمانی که کاربران با سرچ کلمات و عبارات کلیدی مختلف سایت شما را در نتایج برتر جستجو پیدا کنند، کسب و کارتان رونق چشمگیری پیدا خواهد کرد. این ویژگی در مورد سایت های ژنتیک نیز صادق است. زمانی که کاربران در مورد نسخه آزمایش خود جستجو می کنند، با دیدن اطلاعات دقیق و جامع و کامل در سایت شما می توانند از خدماتتان بهره مند شوند. تصور کنید زمانی که در حوزه ژنتیک فعالیت کنید، چگونه جامعه بزرگی از مردم می خواهند شما را بشناسند و از وجودتان آگاه شوند؟ در واقع سئو یکی از بهترین روش های تبلیغات و برند سازی است که از طریق آن می توانید شناخته و دیده شوید. پس از افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو خواهید دید که کاربران و مخاطبان با دیدن محتوای سایت برای ثبت آزمایش، دیدن جواب آزمایش و حتی تفسیر آن به شما مراجعه خواهند کرد. به همین منظور می توان گفت سئو یکی از زیر شاخه های اصلی و جدا نشدنی تجارت الکترونیک است که تاثیر زیادی در بهبود و افزایش رونق کسب و کارهای آنلاین دارد.

معماری سایت های ژنتیک

همان طور که می دانید مخاطبان و کاربران سایت های مختلف با نیازها و خواسته های متفاوت در گوگل سرچ می کنند. به همین سایتی که برای مشاغل مختلف طراحی می شود حتی از نظر ظاهری هم با یک دیگر تفاوت های زیادی دارد. سایت های ژنتیکی با توجه به این که مخاطبان آن ها معمولا عموم مردم هستند، باید دارای تجربه کاربری و معماری منحصر به فردی باشد. برای مثال زمانی که یک کاربر وارد سایت ژنتیکی می شود عموما به دنبال پیدا کردن پاسخ سوالات خود است. به همین جهت وقت و انرژی خود را صرف خواندن مقالات طولانی و تخصصی نمی کند. یکی از مهم ترین موارد در تولید محتوای سایت های ژنتیکی ارائه اطلاعات کاملا صحیح و مطابق با علم روز دنیا است. چرا که ممکن است نوشتن یک اطلاعات غلط، باعث افزایش استرس افراد و مخاطبان شود. کاربران با وارد شدن به سایت به دنبال اطلاعات دقیق و به روزی هستند که پاسخگوی نیاز آن ها باشد. مهم ترین مواردی که در معماری سایت های ژنتیکی باید به آن ها بپردازید به شرح زیر است:

 1. طراحی صفحه درباره ما به صورت کامل و واضح همراه با عکس هایی با زوایای مختلف از آزمایشگاه

 2. طراحی صفحات خدمات (دریافت رزرو نوبت آزمایش، ارائه جواب آزمایش، امکان آزمایش در منزل)
 3. طراحی صفحه درباره ما برای افزایش اعتماد مخاطبین
 4. طراحی صفحه ای کامل از خدمات تخصصی و میزان دقت آزمایش ها

تحقیق کلمه کلیدی در سئو سایت های ژنتیک

یکی از مهم ترین و اصلی ترین اقدامات برای سئو هر سایتی از جمله سایت های ژنتیکی، تحقیق کلمه کلیدی است. بدیهی است که مخاطبان برای پیدا کردن سایت های ژنتیکی از کلمات و عبارات کلیدی منحصر به فردی استفاده می کنند. پیدا کردن این کلمات و استفاده از آن ها در طول تولید محتوا یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در افزایش رضایت کاربران محسوب می شود. به همین جهت با تحقیق کلمه کلیدی و استفاده از آن در محتوا علاوه بر جلب رضایت گوگل و دیده شدن سایت در موتورهای جستجو، می توانید اعتماد مخاطبین را به دست آورید. یکی از موارد حائز اهمیت در تحقیق کلمه کلیدی در سئو سایت های ژنتیک این است که باید از روش های مختلف و با استفاده از ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی استفاده کنید. چون مخاطبین وب سایت های ژنتیکی هم عموم مردم با سواد نسبی و برخی از پزشکان و دانشجویان فعال در حوزه ژنتیک با سواد بالا و تخصصی هستند. به همین جهت باید رضایت هر دو گروه را از طریق تولید محتوای تخصصی، ساده، کاربردی و مفید جلب کنید.

ایا سئو تکنیکال در سایت های ژنتیک متفاوت است؟

به طور کلی سئو تکنیکال سئو سایت ژنتیک با سایر سایت ها تفاوتی ندارد. از مهم ترین فاکتورهای مهم در سئو تکنیکال می توان به سرعت سایت، بررسی بودجه خزش، تنظیم site map، و ... است. بدیهی است که برای بهبود جایگاه سایت در موتورهای جستجو باید اقداماتی به صورت تکنیکال و فنی روی سایت اجرا شود. این موضوع صرفا به سایت های ژنتیکی مربوط نمی شود. بلکه سایت های مختلف با موضوع و حوزه کاری مختلف لازم است که کلیه اقدامات فنی و تکنیکال را روی آن اجرا شود.

لندینگ های پرکاربرد در سایت های ژنتیک

لندینگ های وب سایت ژنتیک  از مهم ترین پارامترهای جلب رضایت کاربران و مخاطبان محسوب می شود. کاربری که به سایت های ژنتیکی مراجعه می کند، می خواهد پاسخ سوالات خود را سریعا دریافت کند. برای مثال کاربر با در دست داشتن برگه آزمایش خود به دنبال راهی برای مشاوره گرفتن و پیدا کردن پاسخ سوالات خود است. برای مثال یکی از مهم ترین مواردی که برخی از زوجین برای انجام آن به سایت ها و مراکز ژنتیکی مراجعه می کنند، انجام آزمایش های ژنتیک قبل از ازدواج و قبل از بارداری است. به همین جهت برای پاسخگویی به چنین سوالاتی که آیا آزمایش های ژنتیک قبل از بارداری یا قبل از ازدواج نیاز است یا خیر؟ صفحات لندینگ جداگانه داشته باشد. معمولا صفحات لندینگ که کاربر صرفا قصد استفاده از آن ها را دارد، به شرح زیر است:

 1. مشاوره آلرژی

 2. مشاوره گرفتن آزمایش
 3. استفاده از call to action برای مشاوره رایگان
 4. دریافت مشاوره تخصصی تر
 5. رزرو آنلاین نوبت نمونه گیری
 6. پاسخ به سوالات رایج
 7. نحوه رزرو آنلاین نوبت
 8. طراحی بلاگ تخصصی
 9. گالری تصاویر از قسمت های مختلف آزمایشگاه و محل کار
 10. ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ و ارائه آن در صفحه اصلی و صفحات مشاوره و خدمات
 11. و ...

بهترین ریپورتاژها برای سایت های پزشکی

یکی از مهم ترین اقداماتی که به عنوان زیر مجموعه سئو خارجی محسوب می شود، ریپورتاژ آگهی در سایت های پر بازدید است. با این روش به صورت موثر و مفیدی می توانید خدمات خود را به کاربران جدید را جذب کرده و با حوزه کاری خود آشنا کنید. همان طور که می دانید ژنتیک یکی از زیر مجموعه های مهم در پزشکی محسوب می شود. به همین جهت زمانی که اقدام به تولید محتوا و انتشار ریپورتاژ توجه داشته باشید که از سایت های مناسب برای انتشار ریپورتاژ استفاده کنید. برای مثال انتشار ریپورتاژ سایت های پزشکی و ژنتیکی در سایت های خبری با محتوای عمومی مناسب نیست. ممکن است که چندین کلیک از طریق این ریپورتاژها به دست آورید، اما موثر ثمر نخواهد بود. برای نوشتن و ریپورتاژ برای سایت های پزشکی سایت هایی را انتخاب کنید که متناسب و مرتبط با حوزه پزشکی باشد.

اهمیت تولید محتوا اختصاصی مخصوصا پزشکی

بحث تولید محتوا اختصاصی برای سایت های پزشکی با شاخه های دیگر علوم متفاوت است. در واقع تولید محتوا برای این گونه سایت ها باید به گونه باشد که در نگاه اول اعتماد کاربر را به دست آورد. کاربر با مراجعه به وب سایت پزشکی دنبال اطلاعات کاملا صحیح و کاربردی است. اطلاعات پزشکی اطلاعات حساسی است و ممکن است ارائه اطلاعات غلط روند درمان یک بیمار، افزایش یا کاهش استرس در بیمار و ... را تقویت شود. علاوه بر این نگاه گوگل به محتواهای پزشکی نگاهی حساس و مهم است. زمانی که محتوایی با مضمون غلط منتشر می کنید، ممکن است اعتماد و اطمینان کاربران را جلب نکرده و از سایت خارج شوند. این موضوع به صورت مستقیم در کاهش رضایت کاربران و چگونگی ایندکس شدن محتوا در موتورهای جستجو هم اهمیت زیادی دارد. بنابراین باید محتوایی دقیق ، مطابق با جدیدترین اطلاعات علم روز دنیا و با زبان ساده در سایت منتشر کنید. به گونه ای که هم رضایت کاربر و هم رضایت گوگل جلب شود.

یک مثال کاربردی از سرچ تا تبدیل شدن به مشتری در سایت های ژنتیک

یکی از سایت های کاربردی در زمینه پزشکی که کمک زیادی به افرادی که نیاز به خدمات دارند، سایت ژنتیکی است. خوشبختانه با دسترسی آسان کلیه کاربران به اینترنت و جستجو در گوگل می توانند به خدمات سایت های ژنتیکی دسترسی داشته باشند. برای مثال در صورتی که یک کاربر سوالات تخصصی در مورد آزمایش های ژنتیک قبل از ازدواج یا قبل از بارداری داشته باشد، با جستجو کردن می تواند به سایت شما دسترسی داشته باشد. کافی است برای جلب اعتماد او و جذب کلیک روی سایت، یک محتوای کامل و جامع در مورد خدماتی که ارائه می کنید بنویسید. سپس به صورت جداگانه و در دسته بندی های مشخص خدماتی که ارائه می کنید را معرفی کرده و به هر صفحه لینک سازی کنید. کاربر با کلیک روی خدماتی که ارائه می کنید و آشنایی کامل با این خدمات برای ثبت رزرو آنلاین و انجام آزمایش های ژنتیک قبل از ازدواج یا قبل از بارداری به شما مراجعه خواهد کرد. به همین جهت می توان گفت داشتن یک سایت ژنتیکی و سئو کردن آن یکی از بهترین روش های افزایش تعداد مراجعه کنندگان به آزمایشگاه ها و کلینیک های مرتبط با خدمات ژنتیکی محسوب می شود.

 

سخن پایانی

نوع کاربرانی که به سایت های مختلف مراجعه می کنند، با یک دیگر تفاوت های زیادی دارد. کاربران با دلایل و با نیازهای مختلف وارد سایت می شوند. به همین جهت نگاه آن ها به یک سایت با یک دیگر تفاوت های زیادی دارد. یکی از حوزه مهم و حساس که طراحی سایت و سئو آن اهمیت زیادی دارد، حوزه ژنتیک است. در ایم مقاله به طور کامل با مهم ترین مباحث سئو سایت های ژنتیکی آشنا شدید. با مطالعه مقاله می توانید به صورت کاملا تخصصی سایت های ژنتیکی و پزشکی را به منظور افزایش بازدید و افزایش آگاهی از برند سئو کنید. پس از مطالعه مقاله پیشنهادات، نظرات و انتقادات خود را با زیر این مقاله به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه مشاهده همه
دلایل ایندکس نشدن سایت
دلایل ایندکس نشدن سایت

دلایل ایندکس نشدن سایت می تواند بسیار متعدد باشد که در این مقاله به وضوح برایتان بازگو کرده ایم. می توانید با یادگیری این روش ها از ایندکس شدن صفحات ...

کلمه کلیدی هدفمند
کلمه کلیدی هدفمند

اگر به دنبال این هستید که یاد بگیرید بهترین کلمه کلیدی هدفمند را برای صفحات سایت خود پیدا کنید و بتوانید در زمینه کاری خود حرف اول را بزنید ...

سئوی سایت پزشکی
سئوی سایت پزشکی

همانطور که می دانید پزشکان هم با سئوی سایت پزشکی می توانند در صفحات اول گوگل دیده شوند زیرا امروزه بسیاری از پزشکان نوبت های خود را به صورت انلاین ...

مشاوره ی سئو و طراحی سایت