کلمه کلیدی هدفمند

کلمه کلیدی هدفمند تاثیر بسزایی در سئوی سایت شما می تواند در داشته باشد برای انتخاب مناسب ان حتما این مقاله را خوانده و ترفندهای گفته شده در ان را به طور دقیق انجام دهید .

کلمه کلیدی هدفمند چیست؟

برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو فاکتورها و موارد مهمی تاثیر گذار هستند. در این میان تحقیق کلمه کلیدی یکی از مهم ترین موارد تاثیر گذار برای افزایش رتبه سایت، افزایش نرخ کلیک و افزایش ترافیک سایت محسوب می شود. در نگاه اول ممکن است پیدا کردن کلمات کلیدی که قصد افزایش رتبه با استفاده از آن کلمات را دارید، کار ساده ای باشد. اما در صورتی که قصد افزایش رتبه سایت را داشته باشید، لازم است که به صورت تخصصی از نرم افزارها و ابزارهای تخصصی تحقیق کلمه کلیدی استفاده کنید. این کار تاثیر زیادی در پیدا کردن کلمات کلیدی دارد که برای بهبود رتبه سایت موثر هستند. اهمیت تحقیق کلمه کلیدی تا حدی است که جزء مهم ترین و اولین قدم برای بهبود سئو سایت محسوب می شود. برخی از کارفرمایان که تخصص بیشتری در زمینه کاری خود دارند، کلمات کلیدی هدف را به عنوان مهم ترین کلمات کلیدی معرفی می کردند. این کلمات ممکن است در برخی از پروژه ها کلمات کم رقابت و برخی رقابت زیادی داشته و رتبه گرفتن با  استفاده از آن ها سخت و زمان بر باشد. یکی از مهم ترین مواردی که در پروسه تحقیق کلمه کلیدی مهم تلقی می شود، پیدا کردن کلمه کلیدی هدفمند است. منظور از کلمه کلیدی هدفمند، آن دسته از کلماتی هستند که با استفاده از آن ها می خواهید یک صفحه از سایت رتبه مناسب و بالایی را به دست آورد. در واقع اهمیت کلمه کلیدی هدفمند که به اصطلاح دیگر کلمه کلیدی هدف محسوب می شود، باید به گونه ای باشد که با استفاده از آن توسط کاربران دیده شوید. کاربران زمانی که قصد پیدا کردن نتایج مورد نظر خود را دارند، از کلمات و عبارات مختلفی استفاده می کنند. اما نکته حائز اهمیت این است که صرفا صفحات یا سایت هایی به مخاطبان و کاربران نمایش داده شود که در آن روی کلمه کلیدی هدفمند تمرکز شده باشد. برای مثال در افزونه Yoast SEO یک فیلد جداگانه برای وارد کردن عبارت کلیدی متمرکز وجود دارد. با کلیک کردن روی این فیلد می توانید کلمه کلیدی هدف که قصد رتبه گرفتن با استفاده از آن را دارید، وارد کنید. با این کار افزونه یوآست سئو محتوای سایت، عناوین، تگ عنوان، و ... را بررسی می کند. سپس تشخیص می دهد که آیا موتورهای جستجو می توانند تشخیص دهند:  آیا محتوای نوشته شده، کیفیت مطلوبی دارد یا خیر؟ همچنین بررسی می کند که موضوع صفحه سایت از چیست؟ در این مقاله همراه ما باشید تا با اهمیت کلمه کلیدی هدفمند، روش پیدا کردن این دسته از کلمات و ... به طور کامل آشنا شوید.

چگونگی انتخاب کلمات کلیدی هدفمند

پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی هدفمند ممکن است در نگاه اول به عنوان یک اصل مهم برای شروع تولید محتوا تلقی شود. در صورتی که اهمیت استفاده و انتخاب کلمات کلیدی هدفمند به تولید محتوا محدود نمی شود. بلکه استفاده صحیح از آن به صورت مستقیم در بهبود سئو داخلی (SEO on page) و سئو خارجی (SEO off page) تاثیر زیادی دارد. برای مثال وقتی که کلمه یا کلمات کلیدی هدفمند را پیدا کردید، باید از آن در متا تگ (Meta Description)، تگ عنوان، H1، H2، H3 و ...، تگ تصاویر (Alt Tag) و ... استفاده کنید. با وجود این که ابزار تخصصی تحقیق کلمه کلیدی وجود دارد که به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید؛ اما استفاده از این ابزار زمانی اهمیت دارد که بتوانید بهترین کلماتی که باعث افزایش رتبه سایت می شوند، پیدا کنید. در ادامه روش ها  و نکات مهم برای انتخاب کلمات کلیدی هدفمند را معرفی می کنیم:

  1. انتخاب کلمه کلیدی مناسب از دید کاربر

اول از همه توجه داشته باشید که شما برای کاربران و برای افزایش اعتماد و جلب نظر آن ها تولید محتوا می کنید. در واقع کلیه اقدامات و فعالیت هایی که روی یک سایت اجرا می کنید ، در نهایت به منظور افزایش رضایت کاربران انجام می شود. بنابراین برای پیدا کردن کلمات کلیدی هدفمند نیز باید خودتان را به جای کاربر گذاشته و از دید کاربر نگاه کنید. برای مثال تصور کنید که کاربران زمان جستجو کردن و پیدا کردن نتایج مورد نظرتان، از چه کلمات و عباراتی برای جستجو کردن استفاده می کنند. بنابراین می توان گفت کلمه کلیدی کلمه ای است که توسط کاربران جستجو می شود. در نتیجه به عنوان کاربر باید کلماتی را انتخاب و پیدا کنید که کاربران جستجو می کنند. برای این کار می توانید حتی از دوستان و آشنایان هم کمک بگیرید و بپرسید که در حوزه کاری شما چه نیاز یا سوالاتی دارند که دغدغه آن ها است؟

  1. تهیه یک لیست از  کلمات

پس از این که کلمات کلیدی هدف مورد نظرتان را پیدا کردید، آن ها را جستجو کنید. سپس یک لیست برای خودتان ایجاد کنید. برای اطلاع دقیق تر از میزان جستجوی این کلمات می توانید از ابزار تحقیق کلمه کلیدی استفاده کنید.

  1. استفاده از کلمات کلیدی بلند (Long Tail keyword)

برخلاف تصور عموم مردم و برخی از سئوکاران مبتدی، کلمات کلیدی بلند میزان جستجوی بیشتری در مقایسه با کلمات کلیدی کوتاه دارند. برای مثال بسیاری از سایت ها که بودجه نسبتا بیشتری دارند، با روش های بیشتر مانند استفاده از تبلیغات Google ADS ، برند سازی و ... می توانند حتی روی کلمات کلیدی کوتاه هم سرمایه گذاری کنند. اما در صورتی که بودجه کافی برای تولید محتوا و برون سپاری کردن پروژه سئو ندارید، می توانید وقت و هزینه خود را صرف کلمات کلیدی بلندتر کنید. برای این کار کافی است مدتی از کلمات کلیدی بلند در طول محتوا و عناوین استفاده کرده و بازخورد آن را بررسی کنید. مهم ترین مزیت استفاده از کلمات کلیدی بلند این است که به صورت دقیق تر می توانید تمرکز خود را روی اهداف خود قرار دهید. در واقع برای انتخاب کلمات کلیدی بلند محدودیتی نخواهید داشت. چون می توانید به صورت شخصی شده از کلمات مورد نظر، نام برند، نام شرکت، محصولات تخصصی و ... استفاده کنید. با استفاده از Long tail ها دقیقا مخاطبینی را به دست می آورید که به دنبال خدمات و محصولات شما می گردند.

  1. استفاده از ابزار Google ADwords

یکی از بهترین ابزارهای تخصصی برای تبلیغات در سطح گوگل، استفاده از ابزار گوگل ادز است. برای پیدا کردن کلمات کلیدی هدفمند می توانید از ابزار keyword planner استفاده کنید. برای استفاده از این ابزار لیستی از کلمات کلیدی مورد نظر را وارد کنید. با استفاده از این ابزار می توانید بررسی کنید که در طول ماه و سال این کلمات چه تعداد جستجو شده اند. همچنین می توانید میزان ارزش این کلمات را دریابید. پس از این که لیستی از این کلمات را پیدا کردید، آن را با استفاده از ابزار گوگل بررسی نمایید. سپس نتیجه کلمات کلیدی را یادداشت کرده و کلمات کلیدی مهم تر را جداگانه یادداشت کنید.

  1. استفاده از ابزار Google Trends

یکی از بهترین ابزار تخصصی برای پیدا کردن کلمه کلیدی هدفمند، استفاده از ابزار  Google Trends است. برای مثال در صورتی که لیستی از کلمات کلیدی هدفمند را پیدا کرده اید، می توانید در این ابزار وارد کرده و آن ها را با یک دیگر مقایسه کنید. با این کار می توانید بررسی کنید که هر کدام از کلمات چه میزان ارزش و جستجو دارند؟

  1. بررسی سایت رقبا

در برخی شرایط ممکن است کلمات کلیدی که قصد استفاده از آن ها را دارید، با سایت رقبا یکسان و مشابه باشد. به همین دلیل برای ایده گرفتن می توانید سایت رقبا را بررسی کنید. در صورتی که تبهر و دقت کافی دارید، می توانید کلماتی که سایت رقبا از آن استفاده کرده است را پیدا کنید. اما اگر وقت کافی ندارید، کافی است کمی کد نویسی بلد باشید. با مشاهده و بررسی کدهای سایت رقبا می توانید بفهمید که رقبا از چه کلمات کلیدی استفاده کرده اند؟  پس از پیدا کردن کلمات مورد نظر، این کلمات را در ابزار تخصصی ذکر شده قرار داده و میزان اهمیت آن ها را بررسی کنید. در صورتی که این کلمات ارزش و اعتبار مناسبی داشتند، از آن ها استفاده کنید.

نرخ تبدیل در کلمات کلیدی هدفمند چگونه است؟

یکی از چالش های اصلی که برخی از صاحبان کسب و کارها با آن روبرو هستند، این است که میزان نرخ تبدیل در کلمات کلیدی هدفمند چقدر است؟ کلمات کلیدی هدفمندی که برای محتوا، عناوین صفحات، متا تگ، و ... استفاده می کنید، کلماتی هستند که مطابق با نیاز کسب و کار شما، و نیاز کاربران انتخاب شده است. بنابراین در مقایسه با کلمات کلیدی معمولی نرخ تبدیل بالاتری دارند. چون همان طور که در پاراگراف های بالاتر ذکر شد، کلمات کلیدی هدفمند همان کلماتی هستند که توسط کاربران جستجو می شوند. این کلمات کاربرانی را وارد سایت می کند که هدف خاصی مانند خرید، جستجو و مقایسه محصولات، مطالعه مقالات و ... دارند. بنابراین احتمال خرید کردن توسط این کاربران بیشتر است.

آیا همیشه میزان سرچ کلمات کلیدی هدفمند کم تر است؟

کلمات کلیدی هدفمندی که صرفا توسط برخی از کاربران و مخاطبین جستجو می شود، در مقایسه با کلمات کلیدی کوتاه و معمولی میزان جستجوی کم تری دارند. چون صرفا برخی از کاربران برای خرید یک محصول خاص، مطالعه یک مقاله مشخص، و ... از این کلمات کلیدی خاص و ویژه استفاده می کنند. در واقع ممکن است این کلمات به ذهن همه کاربران نرسد. بنابراین به طور کلی می توان گفت میزان سرچ کلمات کلیدی هدفمند کم تر از سایر کلمات است.

روش مناسب برای پیدا کردن کلمه کلیدی

یکی از بهترین روش های موثر برای افزایش رتبه سایت، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و کاربردی و پیدا کردن کلمات کلیدی هدفمند است. در این مقاله به طور کامل به معرفی ارزش و اهمیت استفاده از کلمات کلیدی هدفمند، و نحوه پیدا کردن این نوع کلمات پرداخته شد. با مطالعه این مقاله می توانید به صورت صحیح بهترین کلمات کلیدی هدفمند و متناسب با کسب و کارتان را پیدا کنید. سپس شاهد افزایش رتبه سایت، افزایش نرخ تبدیل و افزایش ترافیک موثر و هدفمند در سایت باشید.

مطالب مشابه مشاهده همه
دلایل ایندکس نشدن سایت
دلایل ایندکس نشدن سایت

دلایل ایندکس نشدن سایت می تواند بسیار متعدد باشد که در این مقاله به وضوح برایتان بازگو کرده ایم. می توانید با یادگیری این روش ها از ایندکس شدن صفحات ...

سئوی سایت پزشکی
سئوی سایت پزشکی

همانطور که می دانید پزشکان هم با سئوی سایت پزشکی می توانند در صفحات اول گوگل دیده شوند زیرا امروزه بسیاری از پزشکان نوبت های خود را به صورت انلاین ...

سئوی سایت فروشگاهی
نکات کاربردی سئوی سایت فروشگاهی

در این مقاله نکات بسیار کاربردی برای سئوی سایت فروشگاهی به طور کامل گفته شده است . با مطالعه ی دقیق ان می توانید مزایای سئو شدن این نوع سایت ...

مشاوره ی سئو و طراحی سایت