انالیز سئوی سایت شرکتی

در این مقاله با این موضوع اشنا میشوید که سئوی سایت های شرکتی چه تاثیری در رشد کسب و کارتان دارد و لندینگ های مهم چه لندینگ هایی هستند.

سئوی سایت شرکتی

در دنیای پر رقابت امروزه یکی از بهترین ابزاری که امکان حضور در جوامع ملی و بین المللی را برای همه کسب و کارها فراهم می کند، طراحی سایت و فعالیت در فضای آنلاین است. طراحی سایت و فعالیت مستمر در آن از مهم ترین ضروریات کسب و کارهای نوپا و کوچک محسوب می شود تا به گونه ای خود را به کاربران معرفی کنند. در واقع به طور کلی اگر قصد فعالیت طولانی مدت و به دست آوردن تعداد زیادی مخاطب را دارید، طراحی سایت و سئو کردن آن ضروری است. به ویژه اگر خدمات یا محصولاتی را عرضه می کنید. علاوه بر این، طراحی سایت به دلایل مختلفی مانند افزایش سرعت روند برند سازی، افزایش اعتبار کسب و کار، کاهش هزینه های ارتباط با مشتری، مدیریت و کنترل آسان زمان ارتباط با مشتری، امکان دسترسی و استفاده از خدمات وب سایت به صورت شبانه روزی، افزایش رضایتمندی کاربران، افزایش اعتماد کاربران، و ... اهمیت زیادی دارد. اما نکته حائز اهمیت پس از طراحی سایت، سئو کردن سایت شرکتی است. به طور کلی سایت های شرکتی به دو دسته سایت شرکتی منطقه ای و سایت شرکتی بین المللی تقسیم می شوند. سایت شرکتی منقطه ای صرفا به یک کشور یا شهر یا استان خاصی خدمات رسانی می کند. اما برای سایت بین المللی هیچ محدودیتی وجود ندارد. در هر دو دسته شما نیاز به دیده شدن و شناخته شدن از دید کاربران دارید. به همین دلیل می توان گفت یکی از اقدامات ضروری برای بهبود و رشد کسب و کار، سئو سایت شرکتی است.

 

کلمات کلیدی در سئوی سایت شرکت

تولید محتوا یکی از ضروری ترین اقدامات برای همه سایت ها به منظور رفع نیاز کاربران است. کاربران با هدف دریافت اطلاعات کاربردی و مفید و مورد نیازشان وارد سایت می شوند. زمانی که با محتوای بی کیفیت، تکراری و کپی شده روبرو باشند، بدیهی است که میزان رضایت آن ها کاهش پیدا می کند. به همین دلیل سریعا سایت را ترک کرده و همین موضوع باعث افزایش نرخ پرش می شود که یک امتیاز منفی برای سایت است. قبل از شروع به تولید محتوا با تحقیق کلمه کلیدی می توانید به صورت موثر و مفید برای کاربران محتوا بنویسید و رضایت آن ها را افزایش دهید. تحقیق کلمه کلیدی منظور پیدا کردن و سپس استفاده کردن از کلماتی است که کاربران با جستجو کردن آن شما را پیدا می کنند. اگر فعالیت خود را در دنیای آنلاین و آفلاین مدت زیادی است که شروع کرده اید، از طریق انتخاب کلمات کلیدی کوتاه ممکن است روند پیشرفت خوبی داشته باشید. اما در صورتی که یک کسب و کار کوچک شرکتی هستید، بهتر است تمرکز خود را روی استفاده از کلمات کلیدی طولانی (long tail keyword) قرار دهید.

به طور کلی کلمات کلیدی برای سئوی سایت شرکتی به شرح زیر است:

 1. خدمات شرکت + نام شرکت
 2. مزایای خدمات شرکت
 3. راهنمای استفاده از خدمات و تاثیر آن
 4. نوشتن و ارائه مزیت رقابتی شرکت

 

سئو بودن سایت شرکتی چه تاثیری در رشد کسب و کار دارد؟

امروزه راه اندازی و شروع فعالیت در حرفه های مختلف نیاز به صرف هزینه های قابل توجهی دارد. به همین دلیل شرکت های مختلف پس از ثبت شرکت و اقدامات قانونی مختلف از روش های مختلفی برای بهبود کسب و کار خود استفاده می کنند. شرکت ها برای پیشی گرفتن از رقبا لازم است که نبض بازار را در دست داشته و مشتریان را حفظ کنند. منظور از حفظ مشتری راضی نگه داشتن مشتری و ترغیب کردن او برای طولانی مدت است. امروزه بسیاری از مشتریان و کاربران برای استفاده از خدمات یک شرکت یا خرید محصولات مدت ها در سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی جستجو می کنند. بنابراین از طریق طراحی سایت و سئو کردن آن می توانید تا حد قابل توجهی بازار را در دست گرفته و اقدامی کنید. در این میان سایت قدرتمند و با کیفیت سایتی است که با ارائه محتوای بهینه، معرفی خدمات به مشتریان بتواند کاربران و مشتریان را راضی نگه دارد. این کار صرفا از طریق سئو سایت شرکتی امکان پذیر است. با سئو شدن سایت در نتایج جستجوی گوگل سایت شما دیده خواهد شد و از این طریق می توانید در دنیای پر رقابت امروز موفق عمل کنید.

 

انتشار محتوا در سایت شرکتی

تولید و انتشار محتوا جزئی جدایی نا پذیر از سئوی سایت است. مشتریان و مخاطبان برای این که یکی از خدمات شرکت شما را سفارش دهند و با شما ارتباط برقرار کنند، نیاز دارند که شما را بشناسند، خدمات شما را شناخته و با شما ارتباط برقرار کنند. با وجود این که استفاده از شبکه های اجتماعی امروزه در میان مخاطبان استقبال زیادی دارد. اما هنوز هم بسیاری از کاربران برای آشنا شدن با خدمات یک شرکت به سایت مراجعه می کنند. در این میان مشتریان همواره از طریق سایت بین انتخاب شما و سایر رقبا مردد هستند. برای این که کاربران در بین این همه رقبا شما را انتخاب کنند، شرط اول این است که در نتایج اولیه سایت دیده شوید.

 

چه لندینگ هایی برای سایت شرکتی مهم هستند؟

منظور از لندینگ (landing page) صفحاتی هستند که به صورت هدفمند و برای دستیابی به هدف خاصی طراحی می شوند. طراحی این صفحات و در معرض دید کاربران قرار دادن از مهم ترین اقداماتی است که به بهبود سئوی سایت و افزایش نرخ کلیک، و افزایش نرخ ماندگاری کاربران در سایت کمک زیادی می کند. این قاعده برای سایت های شرکتی نیز وجود دارد. برای افزایش ترغیب کاربران و مشتریان لازم است که لندینگ هایی به صورت تخصصی طراحی کرده و در سایت قرار دهید. از مهم ترین لندینگ های سایت شرکتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. معرفی خدمات در صفحات مختلف به صورت دسته بندی شده
 2. فرم ثبت سفارش
 3. فرم بازخورد نظرات کاربران
 4. امکان امتیاز دادن توسط کاربران
 5. صفحه تماس با ما یا ارتباط با ما برای دریافت اطلاعات بیشتر توسط کاربران

 

ریپورتاژ اگهی در سایت شرکتی

به طور کلی سئو (SEO/ Search engine optimization) شامل دسته بندی های مختلف سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال است. سئو داخلی به اقداماتی گفته می شود که به منظور بهینه سازی سایت روی بخش های داخلی سایت انجام می شود.  سئو خارجی نیز به اقداماتی گفته می شود که به منظور افزایش نرخ کلیک و به عنوان روشی برای تبلیغ بیرون از سایت انجام می شود. ریپورتاژ آگهی یکی از زیر مجموعه های سئو خارجی است که بسیاری از سایت های شرکتی برای آن اقدام می کنند. با استفاده از این روش یک محتوا در سایتی پر بازدید مانند یکتانت، مدیا اد، تسنیم، و ... منتشر می شود. منظور از این نوع تولید محتوا ارائه اطلاعاتی مفید در مورد خدماتی است که شرکت ارائه می دهد. برای مثال برای تحقیق کلمه کلیدی و انتخاب عنوان ریپورتاژ نیز تحقیق کلمه کلیدی انجام می شود. برای مثال نمونه ریپورتاژ آگهی یک شرکت طراحی داخلی به شرح زیر است:

 1. چرا باید کار طراحی دکوراسیون داخلی را به شرکت دکوراسیون داخلی سپرد؟

 2. چطور با یک شرکت طراحی داخلی قرارداد ببندیم؟
 3. نکات مهم انتخاب کابینت برای آشپزخانه

پس از نوشتن محتوای ریپورتاژ آگهی در انتها یا اواسط متن به شرکت و خدماتی که ارائه می کند، پرداخته می شود. متن و تولید محتوای ریپوتاژ باید به گونه ای باشد که در نگاه اول کاربر احساس نکند که این متن صرفا به منظور تبلیغ و افزایش نرخ کلیک منتشر شده است. بلکه باید اطلاعاتی کاربردی و مفید را به کاربر ارائه کند تا برای کلیک روی لینک سایت اصلی ترغیب شود.

 

آنالیز سئوی سایت شرکتی

یکی از مهم ترین اقداماتی که در طی اجرای تکنیک های سئو کارشناسان سئو به آن می پردازند، آنالیز سئوی سایت شرکت های است. رسیدن به نتیجه دلخواه و افزایش رتبه سایت ممکن است ماها به طول بیانجامد. بنابراین لازم است که حداقل پس از گذشت یک ماه سایت را با استفاده از ابزار تخصصی آنالیز سئو آنالیز و بررسی کنید. طی این آنالیز مشخص می شود که آیا اقداماتی که تاکنون اجرا کرده اید مفید واقع شده است یا خیر؟ آیا اقدامات شما صحیح بوده یا همچنان خطاهایی دارد؟ آیا لینک سازی های داخلی و خارجی به درستی انجام شده است یا خیر؟ برای آنالیز سئوی سایت شرکتی می توانید از ابزار گوگل سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس، semrush، screaming frog، ahrefs و ... استفاده کنید.

در طی استفاده از این ابزار از کیفیت لینک سازی ها، کیفیت محتوا، خوب بودن کلمات کلیدی، میزان استفاده صحیح از کلمات کلیدی در طول محتوا، میزان نرخ کلیک، میزان impression، و نقاط ضعف و قوت سایت آشنا شوید.

 

بررسی رقبا در سایت های شرکتی

علاوه بر آنالیز کردن اقدامات سئو سایت شرکتی، باید سایت رقبا را نیز آنالیز کنید. در طی آنالیز رقبا نیز با نقاط ضعف و قوت خود، و اقداماتی که رقبا برای موفقیت خود انجام داده اند، آشنا می شوید. یکی از بهترین مزایای آنالیز کردن سایت رقبا در سایت های شرکتی این است که می توانید لینک سازی های خارجی آن ها را ببینید و ایده بگیرید. علاوه بر این، در برخی شرایط ممکن است رقبا نقاط ضعفی داشته و کاربران به آن واکنش نشان داده اند. در طی آنالیز می توانید شما نیز ایده گرفته و این اشتباهات را تکرار نکنید.

سخن پایانی

دنیای امروز دنیای پر رقابتی است که کسب و کارها برای پیشی گرفتن از یک دیگر دست به دامان روش های مختلفی می شوند. یکی از روش های مطمئن برای افزایش سرعت برند سازی، و افزایش آگاهی از برند طراحی سایت است. پس از طراحی سایت اولین اقدام مهمی که باید دست به کار آن شوید، سئو سایت و تولید محتوا برای آن است. در این مقاله در مورد مهم ترین نکات سئوی سایت شرکتی به طور کامل صحبت شد. با مطالعه این مقاله و آشنایی با اصول مهم سئو سایت شرکتی می توانید اقدامات ضروری در این زمینه را روی سایت خود اجرا کنید.

مطالب مشابه مشاهده همه
دلایل ایندکس نشدن سایت
دلایل ایندکس نشدن سایت

دلایل ایندکس نشدن سایت می تواند بسیار متعدد باشد که در این مقاله به وضوح برایتان بازگو کرده ایم. می توانید با یادگیری این روش ها از ایندکس شدن صفحات ...

کلمه کلیدی هدفمند
کلمه کلیدی هدفمند

اگر به دنبال این هستید که یاد بگیرید بهترین کلمه کلیدی هدفمند را برای صفحات سایت خود پیدا کنید و بتوانید در زمینه کاری خود حرف اول را بزنید ...

سئوی سایت پزشکی
سئوی سایت پزشکی

همانطور که می دانید پزشکان هم با سئوی سایت پزشکی می توانند در صفحات اول گوگل دیده شوند زیرا امروزه بسیاری از پزشکان نوبت های خود را به صورت انلاین ...

مشاوره ی سئو و طراحی سایت