سئو داخلی چیست؟ | اهمیت سئو داخلی در رشد و ارتقای وبسایت شما

یکی از راه هایی که به شما کمک شایانی میکند تا به نتایج اولیه گوگل برسید سئوی داخلی یا سئوی on page است. برای آنکه موضوع سئوی داخلی را به خوبی درک کنید و از تکنیک های گفته شده در این مقاله حتما استفاده نمایید .

سئو داخلی یا on page seo چیست؟

برای اینکه صفحات وب سایت شما در نتایج اولیه موتورهای جستجوگر قابل مشاهده باشد باید ازتکنیک های  سئو داخلی یا on page seo استفاده کنید. فرآیندهایی که برای بهینه سازی صفحات داخلی یک وب سایت برای موتورهای جستجوگر به منظور ارتقای رتبه و افزایش ترافیک انجام می شود که البته ایناقدامات با استراتژیک و به صورت هدفمند در داخل سایت صورت می گیرد.

 

**** آموزش سئو با جدیدترین تکنیک های روز دنیا در آکادمی دبل کلیک ****

واقعیت داستان درباره سئو داخلی اینگونه است ، که اهمیت بسیار زیادی برای الگوریتم های گوگل دارد.باید به این نکته توجه کرد که ما نمیتوانیم از رشد یک وب سایت در سئو خارجی چشم پوشی کنیم، البته این نکته باید مورد توجه قرار بگیرد که اگر وب سایتی به صورت کامل و جامع روی On page seo کار کرده باشد و بتواند نتایج مناسب و خوبی را در موتور جستجوگر گوگل بگیرد، میتواند جایگاه خود را بیشتر حفظ نماید  و جزو  رفرنس های  خوبی برای محتوا، در موتورجستجوگر گوگل باشد. امروزه چالشی بین سئو کاران ایجاد شده است، که اولویت شروع سئو وب سایت را با سئو خارجی بوده یا داخلی ؟   که در پاسخ میتوان گفت سئو داخلی با اختلاف  جزو اولویت های اول و الزامات اولیه یک وب سایت برای یک استارت قدرتمند خواهد بود. برای درک بهتر سئو داخلی، ویدئو زیر را تماشا کنید:

اهمیت سئو داخلی برای یک وب سایت

سئو داخلی بسیار حائز اهمیت است و مورد توجه قرار میگیرد. زیرا به موتورهای جستجو کمک میکند تا محتوای صفحات وب سایت را بررسی و تفسیر کنند. اگر خزنده موتورهای جستجوگر به صفحات شما دسترسی نداشته باشند، موتور جستجو صفحات وب سایت شما را به سختی پیدا خواهد کرد و همچنین توانایی ایندکس کردن اطلاعات موجود در صفحات را نخواهد داشت ، به همین منظور صفحات وب سایت در نتایج جستجوها لحاظ نمی شوند.

در واقع مشکلات و موانع زیادی وجود دارد که وب سایت ما توسط موتور جستجو گر گوگل ایندکس نشود. از قبیل:

برای اطلاعات در مورد ایندکس صفحات مقاله ایندکس گوگل چیست؟ را حتما مطالعه کنید وهمچنین نکته ای که مورد توجه قرار میگیرد.

سایت مپ یا نقشه سایت چیست ؟

باید در نظر داشت صفحاتی که ما قصد داریم کرولر ها انها را ببینند و البته ایندکس کنند در این صفحه قرار خواهد گرفت . اما به راستی چرا سایت مپ مهمه ؟ یک سایت می تواند ده ها یا شاید هزاران صفحه داشته باشد ما به عنوان وبمستر سایت وظیفه داریم تا این صفحات را یک بستری برای یررسی هرچه راحت تر موتور های جستجو گر قرار بدهیم درست است بودن یک صفحه نمی تواند تضمین ایندکس شده ان باشد اما ما مسیر را یرای نمایش به کرولر ها هموار کرده ایم . 

سایت مپ

فایل Robots.txt چیست ؟

کرولر های گوگل بعد از ورود به وب سابت ما معمولا ابن فایل را مورد بررسی قرار میدهند تا در واقع از باید ها و نباید های وبسایت ما با خبر شوند لازم به ذکر است این فایل می تواند راهنمای خوبی برای ایندکس کردن یا عدم ایندکس صفحات وب سایت ما باشد در تصویر زیر برخی از دستورات این فایل را خواهید دید . Disallow به معنای عدم ابندکس صفحات خواهد بود.

فایل روبات

Tag noindex چیست و چرا در سئو داخلی مهم است ؟

در این ویديو به صورت کامل استفاده از تگ   noindex را توضیح خواهیم و همچنین متوجه خواهید شد که چرا از این تگ استفاده میکنیم همچنین نحوه استفاده آن در وردپرس را نیز به صورت عملی خواهید دید

برای بهینه سازی صفحات استراکچرهایی داریم که در واقع جز‌ء پارامترهای مهم و تاثیرگذار برای کرولر ها یا موتور جستجوگر گوگل میباشند که در واقع منظور، ساختار یا استراکچر برای مقاله است. به عنوان مثال

تگ h1 در هر صفحه 

نکات زیادی در مورد این تگ وجود دارد که شما به عنوان یک سئو کار باید از ان آگاه باشید . نکته مهم : شما حتما باید در هر صفحه ای از سایتتون یک h1 داشته باشید دقیقا مثل عنوان کتاب که حتما باید روی جلد ان موجود باشد حالا این موضوع که اگر ما دو تا از این عنوان داشته باشیم یک سوال مهم هست ما به هیچ عنوان به شما پیشنهاد نمیکنیم که از ۲ تگ اچ وان در یک صفحه سایت استفاده کنید ولی خوب باید بگم در خیلی از این پروژه ها این موضوع رو دیدیم و عملا مشکل بسیار حادی ایجاد نمیکند ولی باز پیشنهاد یک صفحه ابده آل تنها یک h1 خواهد بود همچنین ترجیا طول این عنوان نباید خیلی طولانی باشد البته منطقی هم هست قرار یک عنوان کلی باشد بر موضوع صفحه شما .

میزان کلمات کلیدی برای صفحه مورد نظر Keyword Density

قرار نیست یک فرمول همیشگی برای تعداد کلمات کلیدی استفاده شده وجود داشته باشد . اما با توجه به تجربه چندین ساله ما اغلب مقالات که حدودا ۱۰۰۰ کلمه را شامل می شوند میبایست از ۳ الی ۴ در محتوای خود از عین کلمه کلیدی خود استفاده کنند این تعداد جدا بر عنوان هایی هستند که در ان کلمه کلیدی تکرار شده است اما نکته جایی هست که شما باید تعداد کلمات کلیدی را در کل محتوا پخش کنید ابتدای پاراگراف اول و انتهای محتوای شما دو قسمت مهم برای استفاده از کلمات کلیدی شما خواهد بود .

تگ های مورد نیاز ( tag alt, tag title, tag description  )

استفاده درست از تگ تایتل و البته توضیحات میتونه حتی در نرخ کلید وبسایت شما نیز تاثیر گذار باشه در ویديو پایین توضیحات کوتاهی را در مورد این تگ ها خواهید آموخت 

مجموعه کاملی با رعایت کلیه موارد ذکر شده باعث ایجاد یک محتوای کامل و جامع میشود که ساختاری درست از سئو داخلی ما را شکل خواهد داد.

چه زمانی سئو داخلی وب سایت را شروع کنیم؟

فرآیند سئو داخلی بسیار گسترده است و به پارامترهای زیادی در سئو خلاصه میشود، و باید از زمان شروع طراحی وب سایت آغاز شود. به بیانی دیگر از ابتدای راه اندازی وب سایت فرآیند سئو داخلی شروع میشود.

نکات مهمی که در سئو داخلی وب سایت باید از ابتدا مورد توجه قرار بگیرد و رعایت شود:

  • سرعت وب سایت
  • ایجاد Sitemap Dynomic
  • ایجاد فایل robat.txt از همان ابتدا
  • بارگذاری محتوا در صفحات با رعایت چگالی کلمات کلیدی مورد نظر
  • استفاده از تگ های مناسب (tag title, tag description, tag alt, tag keyword  ) oj ها یا اسکیموها)

یکی دیگر از مهمترین عوامل برای سئو داخلی چهارچوب بندی وب سایت (معماری وب سایت) است. برای مثال باید بدانیم قرار است منو شامل چه دسته بندی هایی باشد، یا در داخل فوتر قرار است چه لینک هایی قرار بگیرد و یا چه صفحه ای بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

توجه: زمانی اجازه index کردن وب سایت را بدهیم که محتوای کامل و یکتایی داشته باشیم در غیر اینصورت اجازه index اطلاعات را ندهیم.

فاکتورهای مهم در سئو داخلی

پارامترهای مهم و بسیار زیادی برای بهبود سئو داخلی، در وب سایت وجود دارد که به شما برای دریافت رتبه های بهتر و افزایش ترافیک وب سایت و یا جذب بیشتر مخاطبین کمک می کند. در ادامه مهمترین فاکتورها، در اصل سئو داخلی گفته خواهد شد:

تگ  Keyword در سئو 

شاید بتوان گفت از سال ۲۰۱۶ تاثیر تعریف کلمه کلیدی در سئو بسیار کاهش پیدا کرده این موضوع انقدر کم توجه شده که در بعضی از ابزار های تحلیلی سایت حتی جزو معیار ها به حساب نمی آید . با این حال ما همیشه تعریف کردن این تگ را در صفحات شما توصیه می کنیم در گذشته در بسیاری از پروژه ها تعریف تعداد زیادی از این تگ میتونست صفحه شما رو در بسیاری از نتایج ظاهر کنه که البته بیشتر به دلیل فقر محتوایی در وب فارسی بوده است . 

 

 تگ  Canonical  در سئو سایت 

اگر قرار است به صورت کامل با مفهوم تگ کنونیکال اشنا بشید بهتر است به مقاله نگ کنونیکال مراجعه کنید اما تو این قسمت قصد دارم چند تعریف ساده اما مهم را درمورد تگ کنونیکال به شما دوستان بگویم برای این موضوع پیشنهاد میکنم حتما ویديو زیر را به صورت کامل ببینید .

 

Url  صفحه در وبسایت

یکی از عواملی که بسیار مهم است ساختار صفحات شما در وبسایت است به صورت مثال اگر شما ۱۰۰۰ محصول دارید باید تماما در یک استراکچر قرار بگیرند یعنی product در ابتدای هر یک از این محصولات آمده باشد همچنین انقدر ادرس صفحه باید مشخص و قابل خواندن باشد که شما به راحتی بتوانید تشخیص دهید الان در چه صفحه ای قرار دارید . این موضوع در بسیاری از جاها می تواند به شما کمک کند فرض کنید که شما قرار است تعدادی از صفحات خود را در سرچ کنسول بررسی کنید که فقط دسته بندی سایت شما هستند با این شناسه به راحتی می توانید سورت بندی هدفمندی را اندجام دهید و در نتیجه میزان ورودی های سایت خود را ارزیابی نمایید . ما در url صفحات به شما پیشنهاد میکنیم که از حروف انگلیسی استفاده کنید تا علاوه بر قابل فهم بودن برای متورجستجو برای انتشار انها در شبکه های اجتماعی راحت باشید و این ادرس برای کاربر قبل از خواندن مفهومی را دارا باشد یک نکته مهم که باید در نظر بگیرید این است که از نوشتن ادرس به صورت فینگلیش جدا خوداری کنید مثل amoozeshseodakheli که عملا هم برای کاربر در نگاه اول گیج کننده است و هم برای موتور های جستجو بله ادرس صفحات نقش تاثیر گذاری را یرای شما ایفا خواهند کرد.

urlseo

لینک دهی داخلی در سایت

به راستی چرا ما فکر می‌کنیم که سئوی داخلی نمیتواند در رشد وبسایت ما حتی بیشتر از سئو خارجی تاثیر گذار باشد ؟ امروزه انقدر محتوای یک وب سایت برای موتورهای جستجو ارزشمند و قابل تأمل شده است که ما به عنوان سئو کار باید به پارامترهای سئوب داخلی بسیار بسیار توجه نماییم همیشه این سوال در ذهن ما خواهد بود که آیا فقط ما می توانیم با تکیه بر سئوی داخلی وب سایت خود را رشد و توسعه دهیم یکی از عواملی که همیشه تاثیر گذار خواهد بود آپدیت منظم محتواهای ما در تک تک صفحات مون می باشد یعنی اگر ما محتوایی را تولید کردیم و تعداد کلمات این محتوا بیش از هزار کلمه است باید بر اساس با جت کرولی که این صفحه دارد آن را مرتباً به روز نمایی نماییم. یکی دیگر از از موارد مهم لینک دهی های درست ست و هدفمند خواهد بود اینکه ما فقط بر اساس موتور جستجوگر این کار را انجام دهیم می تواند بزرگترین اشتباه ما در بهینه سازی وبسایت خود باشد .در کل نگاه کردن سایت خود برای بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر ای مثل گوگل نه تنها نمی تواند باعث رشد ما شود بلکه می‌تواند زمینه‌ساز اشتباهات زیادی در سایت ما باشد همیشه این اعتقاد را داشته ام عوامل بهینه سازی یک وب سایت بر اساس رفتار کاربران شکل خواهد گرفت پس اگر ما حتی در لینک دهی داخلی به طرز تفکر کاربران اندیشه کنیم نتایج شگفت انگیزترین را خواهیم گرفت البته نمی‌توان کتمان کرد که الگوریتم های گوگل بسیار خوب شبیه سازی شده اند که بتوانند یک تحلیل درست و یک بررسی هوشمندانه دقیقاً همانند کاربران داشته باشند در نتیجه اگر انکر ها یا همان متن هایی که روی آن لینک می دهیم هدفمند و درست انجام شده باشند می توانند انقلابی بزرگ در سئو وب سایت ما داشته باشند.

استراتژیک سئو داخلی 

یک استراتژیک درست می تواند با حداقل انرژی که شما برای سئوی داخلی وبسایت خود انجام می دهید شما را به یک سرانجام مناسب برساند اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشیم صفحات پر اهمیت در وب سایت ما خواهد بود به صورت مثال اگر شما به یک فروشگاه اینترنتی دارید که بیش از ۱۰۰۰ محصول در آن درج شده است مهمترین صفحاتی که باید برای شما و کسب و کارتان اهمیت داشته باشد صفحات دسته بندی هستند چرا چون ممکن است که در خیلی از مواقع محصولات شما به هر دلیلی ناموجود شود یا بر اساس قوانین فروش اینترنتی در ایران این صفحه را حذف نمایید اگر شما اصولی و هدفمند روی کلمات کلیدی موثر در صفحه دسته بندی خود بالا باشید دیگر نگران ناموجود شدن برخی از محصولات تان نخواهید بود چرا چون همیشه می توانید جایگزینی رو برای نمایش به کاربران در این صفحه انتخاب کنید این فقط گوشه‌ای از نگاه به یک وب سایت بهینه و هدفمند کار شده در حوزه تجارت الکترونیک می باشد.

category-site

اما واقعاً استراتژیک یک وبسایت همینه مطمئنا جوابمون خیر است وقتی صحبت در مورد استراتژیک یک وب سایت می شود معماری و ساختار درون وب سایت بسیار بسیار مورد توجه قرار می گیرد اما واقعاً منظور از معماری یک وب سایت چیست همانطور که از اسم یا کلمه معماری می توان نتیجه گیری کرد ساختاری است که وب سایت شما به عنوان یک سایت خدماتی یا آموزشی و یا حتی فروشگاه ای خواهد داشت همه ما میدونیم که هدر و فوتر ما در تمامی صفحات به صورت مکرر تکرار می شود پس باید بدونیم چه منوی را چه گزینه هایی را دره در وبسایت قرار دهیم و چه موردی را در فوتر سایت خود این هم قسمتی کوچک از معماری یک وب سایت و استراتژیک آن خواهد بود.

نمونه ای از هدر یک سایت فروشگاهی

که شامل مواردی مثل لوگو منوهای فروشگاه و سبد خرید خواهد بود و همچنین یک سرچ پیشرفته برای پیدا کردن محصولات 

هدرسایت

نمونه ای فوتر یک سایت فروشگاهی

لینک ها و دسترسی های سریع و هویت سایت می توان گفت مهمترین موضوع یک فوتر با استراتژیک مناسب است . در بسیاری از سایت های فروشگاهی استفاده از ای نماد در فوتر می تواند باعث حس اعتماد کاربران برای خرید از سایت شما نیز باشد 

فوترسایت

تاثیر مقالات مکمل در سئوی وب سایت

شاید خیلی ها به این موضوع توجه نمی کنند که مقالات یا همون اخباری که در وب سایت شما انتشار پیدا میکنه چقدر می‌تواند به زنجیره وب سایت شما مخصوصاً در لینک سازی داخلی کمک کنه توی این قسمت می خوام نکته مهم رو بهتون بگم که با این نکته علاوه بر به دست آوردن ورودی های وب سایت تون این دلیل در واقع افزایش ترافیک وب سایت تون بتوانید نقش بسزایی رو در سئو داخلی ایفا کنید .بله مقالات مکمل یعنی محتواهایی که می توانند زنجیره ارتباطی بین دسته بندی وب سایت فروشگاهی شما یا خدمات و یا آموزش هایی که در وب سایت ترون قرار می دهید متصل نمایند کافیست لندینگ پیج های مهم وب سایت خود را شناسایی کنید و پس از تحلیل و بررسی روی کلمات کلیدی مترادف خود جبهه های گپ های کلیدی  اون رو پیدا کن بذارید کمی بیشتر بهتون توضیح بدم به صورت مثال اگر شما روی کلمه کلیدی خرید گیاه افسنطین قرار است به صفحات اول بیایم بهتر است تست مقاله را در رابطه با افسنطین و تاثیر بر روی سرطان تولید کنید بله محتوا یا مقاله مکمل علاوه بر ورودی های موثری که روی وبسایت شما شکل می دهد می‌تواند ارزش لینک گذاری داخلی به مراتب بالای را برای خرید گیاه افسنطین در صفحه محصول شما داشته باشد. 

Sitemap چطور به ایندکس کمک می کند؟

نقشه سایت یک طرح از وب سایت است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای سایت را به بهترین نحو crawl و بررسی کند. علاوه بر این، هر سایتی پس از راه اندازی و طراحی شدن، ممکن است به دلایل مختلف دچار مشکلات فنی و تکنیکال شوند. بررسی کردن این خطاها و مشکلات احتمالی به دلایل مختلف ممکن است به راحتی امکان پذیر نباشد. به همین جهت روش های مختلفی برای بررسی خطاها از جمله ایندکس نشدن صفحات  وب سایت پیشنهاد می شود. یکی از روش های رایج برای بررسی کردن و اطلاع از مشکلات ایندکس نشدن سایت، استفاده کردن از سایت مپ است. با استفاده از site map می توانید صفحاتی که ایندکس نشده اند را شناسایی کرده و برای رفع آن ها اقدام لازم را اجرا کنید. همان طور که در ابتدای متن ذکر شد، نقشه سایت کمک می کند که موتورهای جستجو اهمیت نسبی صفحات مختلف سایت را پیدا کنند. بنابراین تشخیص می دهند که کدام صفحات از سایت چه محتوایی دارند. همچنین این محتوا تا چه حد اهمیت دارد؟ بنابراین با سرعت و روند بهتری صفحات مختلف و مهم سایت را ایندکس می کند. در نتیجه ایندکس شدن سریع تر صفحات باعث افزایش نرخ کلیک، و افزایش میزان ورودی و ترافیک سایت می شود.

Robots.txt چطور می تواند مانع ایندکس صفحات شود؟

یکی از نکات مهم زمان ثبت کردن  و ساخت نقشه سایت این است که نقشه سایت با فایل robots.txt هماهنگی و مطابقت داشته باشد. برای مثال در صورتی که صفحه ای یا صفحاتی از سایت را در فایل robots.txt مشخص کرده اید، تا توسط ربات های گوگل خزش نشوند. همچنین در صورتی که از برچسب no index در متا تگ هر صفحه ای استفاده کرده باشید، نباید آن صفحه را در سایت مپ قرار دهید. در غیر این صورت ممکن است چنین پیامی به گوگل منتقل شود که یک پیام اشتباه و متناقض به آن ارسال کرده اید. به همین جهت می توان گفت یکی از روش هایی که از ایندکس شدن صفحات مختلف سایت جلوگیری می کند، استفاده از فایل Robots.txt است. زمانی که ربات های موتور جستجو فایل روبوت را می بیند، از ایندکس کردن این صفحه صرفه نظر کرده و به سراغ صفحات دیگر می روند.

Tag noindex چه تگی هست و ایا مانع ایندکس صفحات می شود؟

یکی از تگ های کاربردی و مهم در بهبود و بهینه سازی سایت،تگ no index است. این کد برای نمایش ندادن سایت در نتایج جستجو، در قسمت HEAD کدهای HTML سایت استفاده می شود. استفاده از این تگ به موتورهای جستجو اعلام می کند که هر صفحه ای که در آن تگ نو ایندکس وجود دارد، در نتایج جستجو نمایش ندهند. برای مثال در همه سایت ها برخی از صفحات وجود دارند که نیازی نیست توسط کاربران و مخاطبین مشاهده شود. علاوه بر این، برخی از صفحات ارزش کافی و لازم برای ایندکس شدن و رتبه گرفتن را ندارند. به همین جهت از تگ no index استفاده می شود. علاوه بر این، برخی از این صفحات ممکن است به طور کلی باعث ضربه زدن به اعتبار کل وب سایت شود. این تگ در نگاه اول ممکن است با تگ های دیگر disallow شباهت داشته باشد. در صورتی که زمانی که از تگ no index استفاده می کنید، ربات های گوگل اجازه خزش و crawl کردن صفحات مختلف وب سایت را دارند. اما از ایندکس شدن و نمایش آن در نتایج جستجو جلوگیری می شود. اما اگر از دستور disallow استفاده شود، به طور کلی آن صفحه توسط ربات ها خزش نمی شود.

 

در ویدیوی زیر یک آموزش کوتاه برای پیدا کردن کیبورد های مورد نظر شما خواهد بود :

 

یکی از مهمترین فاکتورها در سئو داخلی وب سایت

همیشه اقداماتی که بتوانندما را از دیگر رقبا جدا کند بسیار جذاب خواهد بود . بله سرعت سایت یک موضوع مهم و البته چالشی برای شمایی که قصد دارید شماره یک گوگل شوید . باید در نظر بگیرید تجربه نشان داده است که از سال ۲۰۱۹ تا به امروز تاثیر سرعت وبسایت بسیار زیاد افزایش پیدا کرده دلایل زیادی می تواند این موضوع را ثابت کند . همه می دانیم که تمامی مواردی که در بالا به عنوان اقدامات یکی سئو ان پیج خوب مطرح شد برای بسیاری از وبسایت ها بسیار دست یافتنی هست اما واقعا بهینه سازی سرعت وبسایت چطور ؟ داستان از جایی شروع می شود که شما برای استارت کسب و کار خود از قالب های آماده استفاده می کنید البته نه ابنکه مسیر شما اشتباه هست اما دقیقا زملنی که شروع به رقابت با سایت های خوب بازار می کنید متوجه می شوید که انها از نظر سرعت لود سایت یه سروگردن از شما بالا تر هستند در نتیجه با افزونه ها سعی دارید این موانع را پشت سر بگذارید.

pagespeed

اما به راستی چقدر می توانید به یک سایتی که از روز اول به صورت اختصاصی و با الگو های مشخص و اصولی کد زده شده است رقابت داشته باشید . البته امروز هم دیر نیست اگر احساس میکنید که می توانید هزینه یک قالب اختصاصی را پرداخت نمایید حتما دیر نشده است اما همه چیز به قالب ها تمام نمی شود بهینه سازی تصاویر یکی دیگر از پارامتر های مهم در سرعت سایت شما خواهد بود بهتر است برای درک بیشتر و اشنایی با روش های بهینه سازی تصاویر به مقاله ما در اکادمی دبلکلیک سر بزنید.

مطالب مشابه مشاهده همه
دلایل ایندکس نشدن سایت
دلایل ایندکس نشدن سایت

دلایل ایندکس نشدن سایت می تواند بسیار متعدد باشد که در این مقاله به وضوح برایتان بازگو کرده ایم. می توانید با یادگیری این روش ها از ایندکس شدن صفحات ...

کلمه کلیدی هدفمند
کلمه کلیدی هدفمند

اگر به دنبال این هستید که یاد بگیرید بهترین کلمه کلیدی هدفمند را برای صفحات سایت خود پیدا کنید و بتوانید در زمینه کاری خود حرف اول را بزنید ...

سئوی سایت پزشکی
سئوی سایت پزشکی

همانطور که می دانید پزشکان هم با سئوی سایت پزشکی می توانند در صفحات اول گوگل دیده شوند زیرا امروزه بسیاری از پزشکان نوبت های خود را به صورت انلاین ...

مشاوره ی سئو و طراحی سایت