رپورتاژ آگهی چیست؟ اهمیت آن در سئو خارجی

به زبان ساده میتوان گفت که رپورتاژ آگهی این امکان را ایجاد میکند که تعداد بازدید کننده وبسایت شما افزایش یابد و ورودی شما نیز تاثیر گذار باشد. اما نکته ی مورد نظر این است که ما باید چه زمانی اقدام به رپورتاژ آگهی کنیم یا اصلا از چه سایت هایی لینک خارجی بگیریم؟ در مقاله زیر تمامی این موارد توضیح داده شده است.

رپورتاژ آگهی در یک نگاه

رپورتاژ آگهی معمولا در وب سایت های خبری و وب سایت هایی که به صورت وبلاگی فعالیت دارن، عرضه میشود ، که باید در قالب یک محتوای یکتا باشد. که پس از انتشار برای‌ همیشه داخل وب سایت ها باقی میمونند و این وب سایت ها لینک های شما را برای همیشه نگه میدارند و قابل دسترس خواهند بود. لازم به ذکر است منظور یکتا بودن محتوا در حقیقت محتوایی هست که کاملا به صورت سفارشی تهیه و ویراستاری شده باشد بله همان اندازه که کیفیت محتوا برای سایت خودتون مهم است و شاید کلی حساس باشید ،  این مورد در رپورتاژ نیز به صورت کامل صدق می کند . 

اهمیت رپورتاژ آگهی در سئو خارجی وب سایت

برای انکه بتوانیم در نتایج اولیه گوگل باشیم لینک سازی خارجی بسیار موثر است. وقتی صحبت از لینک سازی خارجی میشود باید به این نکته توجه کرد زمانی بیشترین تاثیر خودشو به نمایش می‌گذارد که ما از دامین های مختلفی لینک بگیریم. وقتی هزاران لینک را از یک دامنه بگیریم به مراتب ارزش کمتری دارد به نسبت انکه از هزاران دامنه یک لینک بگیریم. پس تعداد رپورتاژ ها میتواند اهمیت ویژه ای داشته باشد. بهترین زمان برای شروع رپورتاژ زمانی هست که موارد سئو داخلی را به صورت کامل انجام داده باشید . به عبارتی میتوان گفت یکی از بهترین زمان ها وقتیست که روی سئو داخلی کار کردیم و ورودی داریم. معرفی کسب و کار و معرفی برند در وب سایت های مختلف باعث برندینگ یا برند سازی در حوزه دیجیتال مارکتینگ می شود. 

 

**** آموزش سئو به صورت حرفه ای در وبسایت آکادمی دبل کلیک ****

چرا پارامتر سئو خارجی برای ما مهم است و از اهمیت زیادی برخوردارست؟

چون برای گوگل هم مهم است. از نظر گوگل وب سایتی دارای اعتبار خوبی است که از طریق وب سایت های دیگر به کاربران معرفی شود. بنابراین اگر وب سایت ما از طریق یک وب سایت دیگر در قالب رپورتاژ معرفی شود، ارزش بسیار زیادی به همراه دارد. سپس کرولرها بعد از ایندکس کردن صفحات آن وب سایت متوجه ان موضوع می‌شوند و مطمئنا نتایج بسیار خوبی را برای وب سایت ما به همراه دارد. 

میتوان گفت یکی از مهمترین اهمیت های رپورتاژ اگهی، ترافیک مستقیم برای وب سایت است به این صورت که اگر کاربران مقاله را بخوانند و روی لینک ها کلیک کنند وارد وب سایت ما میشوند و از محصول و خدمات ما استفاده میکنند.  این مهمه که شما سئو خارجی را کامل درک کنید .

رپورتاژ آگهی

هزینه درج رپورتاژ آگهی چقدر است؟

نمیتوان بصورت کامل این سوال را جواب داد که چه هزینه ای باید برای رپورتاژ کنیم ولی میدانیم که رنج قیمتی رپورتاژ آگهی ها از ۱۰۰ هزارتومان به بالا می باشد.

عامل های بسیار‌ مهمی وجود دارد که روی قیمت رپورتاژ ها تاثیرگذار است:

DA &  PA : توسط ماز بررسی و امتیازگذاری میشود.

SPAM :  اسپم بودن وب سایت که ماز میزان درصد اسپم بودن یک وب سایت را به ما میگوید.

رتبه الکسا : رتبه الکسا وب سایت . 

نکته : میزان انتشار رپورتاژ در یک وب سایت هم بی تاثیر نخواهد بود. برای مثال: وب سایتی که روزی صد تا رپورتاژ انتشار میدهد، لینک های خروجی زیادی دارد پس قاعدتا وب سایت بسیار خوبی برای بک لینک گذاری نخواهد بود. 

در ادامه میگوییم که چه کاری کنیم تا رپورتاژ آگهی های وب سایتمان اثر بخش باشد. 

دو نکته طلایی برای رپورتاژ آگهی

به روز رسانی رپورتاژ

همانطور که میدانید هیچکدام یک از سایت ها اجازه افزودن مجدد محتوا و به روزرسانی رپورتاژ آگهی را به ما نمیدهند، شما میتوانید در بخش کامنت، یک کامنت مثبت و عالی برای رپورتاژ بگذارید. در اینصورت محتوا و صفحه شما اعتبار ویژه ای میگیرد و به روزرسانی میشود. 

برند سازی

تگ H1 و عنوان یک رپورتاژ آگهی، پر قدرتمند ترین، معتبر ترین، با ارزش ترین، بهترین و مهمترین تگ آن صفحه می باشد. در عنوان رپورتاژ، کلمه کلیدی و برند خود را با هم استفاده کنیم. برای مثال اگر کلمه کلیدی ما آموزش سئو و برند ما دبل کلیک می باشد.  برای عنوان بنویسیم : شگرد های ویژه آموزش سئو در دبل کلیک. در این حالت گوگل کلمه کلیدی و برند ما را کنار هم در تگ H1 میبیند پس این دو به هم مرتبط هستند و اگر کسی سرچ کند آموزش سئو، دبل کلیک به آن مرتبط است و با هم بالا میان و در گوگل دیده می شوید. 

 

مطالب مشابه مشاهده همه
دلایل ایندکس نشدن سایت
دلایل ایندکس نشدن سایت

دلایل ایندکس نشدن سایت می تواند بسیار متعدد باشد که در این مقاله به وضوح برایتان بازگو کرده ایم. می توانید با یادگیری این روش ها از ایندکس شدن صفحات ...

کلمه کلیدی هدفمند
کلمه کلیدی هدفمند

اگر به دنبال این هستید که یاد بگیرید بهترین کلمه کلیدی هدفمند را برای صفحات سایت خود پیدا کنید و بتوانید در زمینه کاری خود حرف اول را بزنید ...

سئوی سایت پزشکی
سئوی سایت پزشکی

همانطور که می دانید پزشکان هم با سئوی سایت پزشکی می توانند در صفحات اول گوگل دیده شوند زیرا امروزه بسیاری از پزشکان نوبت های خود را به صورت انلاین ...

مشاوره ی سئو و طراحی سایت