سئوی سایت ضایعات | تاثیر سئو سایت ضایعات در کسب و کار

این مقاله با هدف این که جامعه ی هدف در سایت ضایعات چه کسانی هستند و چرا باید سایت های ضایعات را سئو کرد و چگونه میتوان کلمات کلیدی مناسبی را برای اینگونه سایت ها بدست اورد تهیه شده است.

 سئوی سایت ضایعات

یکی از مشاغلی که در طی سال های اخیر رونق زیادی پیدا کرده، خرید و فروش ضایعات است. اهمیت خرید و فروش بازیافت به خریداران ضایعات تا حد قابل توجهی به حفظ محیط زیست کمک کرده است. اهمیت این موضوع به گونه ای است که بسیاری از مردم با سرعت و روند بهتری هر گونه ضایعاتی را به صورت دسته بندی شده می فروشند. در این شغل از گذشته تاکنون اتفاقات زیادی رخ داده است. به گونه ای که بسیاری از مردم برای خرید و فروش ضایعات به صورت آنلاین اقدام می کنند. اما چگونه؟ خوشبختانه با توجه به افزایش آگاهی مردم از فضای مجازی و اینترنت، به راحتی می توانند هر شغلی که می خواهند پیدا کنند. یکی از این مشاغل، خرید ضایعات است. بدیهی است با امکان دسترسی به چنین مشاغلی به صورت آنلاین، مردم کیلومترها مسافت را برای پیدا کردن یک خریدار طی نمی کنند. اما نکته حائز اهمیت این است که افراد فعال در این شغل چه کاری باید انجام دهند؟ یکی از بهترین روش های دسترسی به مردم و خریدن ضایعات آن ها، طراحی سایت است. در طی دو دهه اخیر مردم برای پیدا کردن پاسخ سوالات ساده خود هم از اینترنت و گوگل استفاده می کنند. بدیهی است زمانی که به دنبال خریدار ضایعات می گردند، اولین جایی که به سراغ آن می روند گوگل است. به همین جهت یکی از بهترین اقدامات برای دیده شدن سایت ضایعات سئو کردن آن و بهبود رتبه آن در موتورهای جستجو است. اگر در این زمینه فعالیت می کنید، باید بدانید که سئو سایت ضایعات یکی از بهترین اقداماتی است که می تواند به شما کمک کند. اگر کارشناس سئو هستید با مطالعه این مقاله می توانید با مهم ترین نکات سئوی سایت ضایعات و اهمیت آن به طور کامل آشنا شوید.

سئو سایت چه تاثیری در کسب و کار دارد؟

گمان می کنید هدف کاربران از جستجو کردن در گوگل چیست؟ بدیهی است که کاربران سعی دارند با جستجو در گوگل بهترین نتیجه مورد نظر را دریافت کنند. کاربران زمان جستجو در گوگل به دنبال پیدا کردن سوالات عمومی و تخصصی خود، خرید محصولات، سفارش خدمات، مقایسه محصولات با یک دیگر و ... هستند. اگر از جنبه دیگر بخواهید به اهمیت سئو سایت پی ببرید؛ باید گفت هزینه طراحی سایت امروزه کم نیست. یک بار برای سفارش طراحی سایت هزینه می کنید، اما اگر سایت شما سئو نشود، چگونه می خواهید کسب و کار خود را بهبود ببخشید؟ یکی از بهترین اقدامات که کمک می کند با مخاطبان هدف ارتباط برقرار کنید، سئوی سایت است. سئو SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization  به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. در واقع یک کارشناس سئو با اجرای اقدامات لازم روی سایت و بیرون از سایت را اجرا می کند، تا رتبه مناسبی را به دست آورد. زمانی که کاربر با جستجوی کلمات یا عباراتی سایت شما را پیدا کند، سایت با دیده شدن در موتورهای جستجو کاربران و مخاطبان زیادی را جذب می کنید. بدیهی است که مهم ترین تاثیر سئو در کسب و کارها شامل موارد زیر است:

 1. افزایش بازدید سایت

 2. افزایش ترافیک سایت
 3. کمک به فروش بیشتر
 4. افزایش آگاهی از برند (برند سازی)

جامعه هدف سایت ضایعات چه کسانی هستند؟

هر سایت به منظور جذب مخاطبانی هدفمند که برای آن شغل مزایا و سودی دارد، طراحی و سپس سئو می شود. زمانی که یک مخاطب قصد فروش میزان زیادی ضایعات را دارد، طبیعی است که به صورت حضوری به مکان های مختلف برای فروش با قیمت بیشتر مراجعه نمی کند. ابتدا به سایت های مختلف سر می زند، قیمت ها را چک می کند، سپس به بهترین سایتی که با قیمت بیشتر می خرد، ضایعات را می فروشد. همچنین افرادی که قصد خرید ضایعات را دارند، نیز یک دست از افراد جامعه هدف ضایعات محسوب می شوند. به همین جهت می توان گفت به طور کلی جامعه هدف سایت ضایعات یک سایت با فعالیت دو طرفه خریدار و فروشنده است و برای هر دو طرف به نوعی سود دارد. به طور کلی جامعه هدف سایت ضایعات شامل گروه های زیر می شود:

 1. خریداران عمده و جزئی ضایعات

 2. فروشندگان عمده و جزئی ضایعات

کلمات کلیدی در سئو سایت ضایعات

از مهم ترین اقداماتی که برای سئو هر سایتی اهمیت دارد، تحقیق کلhttps://dabelclick.com/seo-learningمه کلیدی است. استفاده از کلمات کلیدی در طول محتوا یکی از مهم ترین اقداماتی است که به بهینه سازی سایت کمک می کند. کاربران با دیدن محتوای سایت برای ماندن در سایت و مشاهده خدمات آن ترغیب می شوند. برای بهینه سازی سایت های ضایعات نیز یکی از بهترین و ضروری ترین کارها تحقیق کلمه کلیدی و تولید محتوا است. با توجه به بررسی های انجام شده،  از کلمات کلیدی زیر برای سئو سایت ضایعات می توانید استفاده کنید:

 1. خرید ضایعات در (شهر مورد نظر)

 2. فروش ضایعات در (شهر مورد نظر)
 3. خرید و فروش عمده و جزئی ضایعات
 4. اهمیت فروش ضایعات
 5. خرید کاغذ
 6. خرید ضایعات در و پنچره
 7. خرید ضایعات کامپیوتری
 8. خرید ضایعات کاغذ و کارتن
 9. و ...

لندینگ هایی که در سئو سایت ضایعات مهم است؟

به طور کلی سایت های ضایعات جزء سایت های پویا محسوب می شوند که سئو کردن آن و طراحی صفحات لندینگ به صورت منحصر به فردی در آن اجرا می شود. بسیاری از کاربران و مخاطبان به منظور خرید و فروش ضایعات به این سایت ها سر می زنند. به همین جهت لازم است که قیمت های خرید و فروش باید مطابق با روز در آن ها درج شود. همچنین بسیاری از کاربران می توانند با فعال کردن یک حساب کاربری و ساخت پروفایل اطلاعات مورد نظر را درج کرده و قیمت ضایعات در همان لحظه را مشاهده کنند. برخی از سایت های ضایعات نیز دارای یک پنل برای فعالیت هم فروشنده و هم خریدار است. به همین جهت لندینگ های مختلفی برای این سایت ها طراحی می شوند تا کاربران تجربه کاربری خوبی داشته باشند. از مهم ترین لندینگ های سایت های ضایعات به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 1. صفحه ثبت آگهی در سایت

 2. قیمت روز
 3. صفحه مربوط به خریداران
 4. صفحه مربوط به فروشنده
 5. صفحه مزایدات
 6. صفحه اصلی (دارای دسته بندی های مختلف ضایعات با درج قیمت)
 7. مقالات (بلاگ)
 8. پروفایل کاربران
 9. شرایط و قوانین خرید و فروش

ایا سئو تکنیکال در سایت های ضایعات متفاوت است؟

یکی از چالش های مهمی که کارشناسان سئو با آن روبرو هستند، این است که آیا سئو تکنیکال در سایت های ضایعات با یک دیگر متفاوت است یا خیر؟ خیر. به طور کلی همه سایت ها برای بهینه شدن نیاز دارند که یک سری اقدامات فنی و تکنیکال روی آن ها اجرا شود. در غیر این صورت نمی توانید از رقبا پیشی بگیرید. از مهم ترین اقدامات سئو تکنیکال سایت های ضایعات شامل فرایندهای زیر است:

 1. بهبود سرعت سایت برای نمایش اطلاعات کامل و امکان مقایسه قیمت های خرید و فروش

 2. استفاده از سایت مپ برای پیدا کردن مکان دقیق خرید و فروش ضایعات توسط فروشنده و خریدار
 3. بررسی ریسپانسیو بودن سایت و برطرف کردن مشکلات احتمالی
 4. تست mobile friendly
 5.  فعال کردن amp سایت
 6. حذف کردن محتواهای تکراری سایت
 7. اهمیت دادن به خطاهای 404 سرچ کنسول
 8. بهینه سازی آدرس صفحات مختلف سایت
 9. استفاده از فایل robots.txt
 10. استفاده از پروتکل امن SSL و فعال کردن نسخه HTTPS سایت و معرفی آن به گوگل  و سایر ابزارهای تخصصی سئو

تولید محتوا در سایت ضایعات

تولید محتوا عضوی جدا نشدنی از هر سایتی از جمله سایت ضایعات است. شما با تولید محتوا و انتشار آن در سایت، به کاربران می توانید در مورد دسته بندی های مختلف ضایعات، مزایا و اهمیت فروش ضایعات، شرکت های خریدار ضایعات، کاربرد ضایعات در صنایع مختلف، قیمت ضایعات با دسته بندی های مختلف و ... اطلاعات بدهید. زمانی که کاربران با مطالعه محتوای شما اطلاعات کاملی به دست آورند، بدیهی است که با خیال راحت و شناخت بیشتر ضایعات را خریداری می کنند یا می فروشند. علاوه بر این، نباید از اهمیت تولید محتوا از دید گوگل نیز غافل شوید. گوگل نیز به دلیل اهمیت نگاه و رضایت کاربران به تولید محتوای بهینه و اصولی اهمیت زیادی می دهد. به همین جهت متناسب با اصول سئو، باید محتوایی سئو شده و به منظور جلب رضایت کاربران تولید کنید. با این روش هم از دید کاربر و هم از دید گوگل سایت شما سایتی معتبر شناخته خواهد شد.

سخن پایانی

یکی از مشاغلی امروزه افراد زیادی در آن فعالیت می کنند، خرید و فروش ضایعات است. به همین جهت فعالیت در فضای آنلاین، و طراحی سایت کمک زیادی به فعالان این شغل می کند. در این مقاله به طور کامل با سئو سایت ضایعات، و اهمیت آن برای فعالان در این حوزه آشنا شدید. پس از مطالعه مقاله اگر نقطه نظرات، پیشنهادات یا انتقادی دارید، با ما مطرح کنید.

مطالب مشابه مشاهده همه
سئو سایت پرستاشاپ | چالش هایی که در سئوی سایت های پرستاشاپ داریم

معمولا زمانی که کارشناسان سئو با سایت های وردپرسی کار میکنند ممکن است با چالش هایی روبرو شوند که نتوانند ان ها را حل کنند در این مقاله تمام نکاتی ...

سئو سایت ژنتیک چگونه است؟ | راهنمای ریپورتاژ اگهی برای سایت ژنتیک

سال هاست که با پیشرفت علم و تکنولوژی اکثر کسب و کارها نیاز پیدا کرده اند تا خود را در بستر اینترنت معرفی کنند تا کاربران درک بهتری از ان ...

الگوریتم رنک برین چیست؟ | ایا رفتار کاربر توسط گوگل برسی میشود؟

الگوریتم رنک برین دارای یک نوع هوش مصنوعی است که به رفتاری که کاربران در سایت دارند توجه بسیار زیادی میکند و سعی دارد تا کاربر را گمراه نکند تا ...