مهم ترین پلاگین های گوگل کروم که حتما باید آنها را نصب کنید

معرفی بهترین و جدیدترین پلاگین های گوگل کروم که برای هر وبمستری کلی مفید خواهد بود

پلاگین های گوگل کروم چه هستند و چه کاربردی دارند؟ 

مرورگر گوگل کروم یکی از محبوبترین مرورگر هایی هست که امروزه جایگاه ویژه ای را در دل کاربران باز کرده سرعت و انعطاف پذیری این مرورگر یکی از مهمترین دلایل استفاده بیش از 80 درصد کاربران در این شده است ، ولی این ها تمام دلایل استفاده از این ابزار فوق العاده نخواهد بود. وقتی شما در به عنوان یک سئو کار و وبمستر در حوزه آی تی شروع به فعالیت می کنید بهتر است از کروم برای پیشبرد کار های خود استفاده کنید اما چرا ؟ شاید یکی از مهترین دلایل استفاده سئو کاران و البته وبمستر ها پلاگین ها با افزونه ها باشد که در این مرورگر وجود دارد و شما به راحت می توانید انها رو نصب واجرا کنید ، من به این پلاگین ها جعبه ابزار سئو و وبستری میگم . دقیقا شبیه یک مکانیک که برای پیشبرد کار های خود نیاز به یک جعبه ابزار پر قدرت خواهد داشت . هرچقدر شما با این ابزار ها بیشتر آشنا باشید می توانید راحت تر فرایند بهینه سازی وب سایتتون رو انجام دهید .

پلاگین گوگل کروم

ابزار پر قدرت  alexa traffic rank :

همه ما با سایت الکسا اشنایی داریم یکی از وبسایت هایی که می تواند بسیار به ما در تحلیل سایت خود و البته رقبا کمک کند. این ابزار با توجه به الگوریتم های خود یک رنگ کینگی را از وب سایت ما به دو صورت نمایش می دهد اولین نمایش جایگاه شما در بین وب سایت های کشورتون و دومین آمار نمایش امار در کل جهان خواهد بود شما با نصب این پلاگین می توانید به راحتی و با تنها یک کلیک تمامی امار مربوط به وب سایت موجود در تب مرور گر خود را مشاهده نمایید . تصویر زیر نمایانگر این ابزار فوق العاده خواهد بود .

 پلاگین الکسا را دانلود کنید و به عنوان برترین ابزار خود برای تحلیل وب سایت ها در مرورگر خود قرار دهید.

اخیران الکسا اعلام کرده که دیگر قرار است به پایان کار خود برسد و عملا این سرویس فقط تا پایان سال ۲۰۲۲ آن هم فقط برای کسانی که اشتراک خریداری کردند قابل استفاده خواهد بود . این خبر سروصدای بسیاری را برای تمامی وبمستران ایجاد کرد به ویژه ایران که واقعا محبوبیت زیادی بین سئو کاران و وبمستر ها بوده است ازجمله کشورانی که در ان محبوبیت زیادی داشت می توان پاکستان و هند را نام برد .

پلاگین پر قدرت BROKEN LINK CHECKER :

یکی از مهمترین عواملی که همیشه باید توسط یک وب مستر مورد برسی قرار گیرد ، لینک های شکسته است ، باید در نظر بگیرید اگر لینک هایی که در وب سایت شما وجود دارد ولی ، مقصد آن نامشخص است یعنی با ارور هایی همراه هست که باید اصلاح شود، چرا که این نوع لینک ها می تواند تاثیرات منفی در سئو سایت شما داشته باشد حالا شما می توانید توسط این پلاگین و در صفحه ای که قرار دارید لینک های شکسته صفحه جاری را به راحتی شناسایی و رفع کنید . کافیست BROKEN LINK CHECKER این ابزار قدرت مند را دانلود کنید و روی مرورگر خود نصب نمایید . شاید نتوانیم بگوییم این ابزار بهترین راه برای شناسایی این لینک ها می باشد ولی بعضی از شرایط می تواند عملا کار راه انداز باشد.

پلاگین WordPress Theme Detector :

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در حال تحلیل یک وب سایت رقیب هستید و خیلی دوست دارید بدونید این وب سایت از چه قالب وردپرسی استفاده کرده ؟ در واقع پلاگین WordPress Theme Detector این امکان را به شما می دهد که با یک کلیک ساده بتوانید نام قالب وردپرسی سایت را استخراج نمایید ، در صورت اینکه وب سایت وردپرسی نباشد با این پیام مواجه خواهید شد (This site does not seem to be using WordPress.)

پلاگین Screen Capture :

شما به عنوان یک وبمستر حرفه ای باید این ابزار قدرت مند را در جعبه ابزار خود داشته باشید ، خیلی از مواقع به وب سایتی بر میخورید که از نظر ظاهری برای شما بسیار جذاب هست یا به هر دلیلی قصد دارید یک عکس کامل از صفحه باز شده در مرورگر خود داشته باشید پلاگین Screen Capture به راحتی این امکان را فراهم میکند تا نه تنها بخشی بلکه یک عکس از کل صفحه باز شده خود را در سیستم خود ذخیره کنید . این امکان می تواند کمک حال بسیاری از طراحان وب باشد .

پلاگین مهم BuiltWith Technology Profiler :

تحلیل رقبا در دنیای کسب و کار های آنلاین بسیار مهمه در نتیجه این موضوع که رقبای شما از چه تکنولوژی استفاده کرده اند بسیار مهم و حائز اهمیت است شما به راحتی با پلاگین BuiltWith و نصب بر روی مرورگر کروم خود میتوانید از این اطلاعات ارزشمند با خبر شوید. 

بهترین پلاگین تحلیل سئو Open SEO Stats :

شاید بتوانیم یک مقاله کامل در مورد این پلاگین بنویسیم چرا که یک پلاگین و ده ها تحلیل کاربردی در این ابزار فوق العاده وجود دارد ، نه تنها این ابزار می تواند تحلیل خوبی رو از وب سایت خودتون به شما بدهد بلکه بهترین ابزار برای تحلیل رقبا نیز به شمار می رود البته این موضوع رو باید مدنظر قرار داد که در خیلی از مواقع از پلاگین Open SEO Stats برای کسانی که دوست دارن یک تحلیل کلی از یک سایتی که کارفرما به آنها اعلام کرده استفاده می کنن تا بتونن وضعیت کنونی وبسایت رو به صورت کامل برسی کنند. برخی از اطلاعات این ابزار : اطلاعات آی پی ، کشور ، رنک وبسایت در الکسا ، چک کردن فایل ربات ، چک کردن سایت مپ و کلی آمار جذاب دیگه است . بیشتر سئو کار ها و وبمستر ها با کمک همین ابزار می توانند کلی از مشکلات کارفرما را لیست کنند ، البته بهتر است برای یک تحلیل کامل و جامع فقط به این ابزاربسنده نکنید.

پلاگین mozbar مهمترین پلاگین سئو :

شما توسط پلاگین نصب شده mozbar می توانید قدرت دامنه و قدرت پیج هر وب سایتی رو برسی کنید هیچ وقت فراموش نکنید که moz یکی از بهترین پلتفرم هایی هست که می تواند الگوریتم های گوگل رو شبیه سازی کند تا بتوانید وضعیت پیشرفت و تحلیل سایت خود را بهتر داشته باشید .همچنین اگر این پلاگین را در مرورگر خود نصب کرده باشید می توانید با سرچ در گوگل با کلمه مد نظرتون یک آمار کلی از تمامی وب سایت موجود در صفحه نتایج بدست آورید دقیقا همانند تصویر زیر میزان قدرت دامنه و صفحه جاری را به صورت کامل مشاهده نمایید .

**** آموزش سئو به روشی جدید همراه با ذکر نکاتی که در هیچ کتاب آنها را نخواهید یافت ****

پلاگینی مهم برای وب مستر ها WhatFont :

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از یک سایتی دیدن کردید و از فونت آن خوشتان آمده باشد ، این ابزار به شما این امکان را می دهد تا بتوانید نام فونت های استفاده شده در صفحات وب را استخراج نمایید ، باید در نظر داشته باشید یک فونت خوانا و جذاب می تواند تاثیر بسیار زیادی در تجربه کاربری شما در وبسایتتون بگذارد . پیشنهاد میکنم WhatFont  را حتما در جعبه ابزار خود قرار دهید.

پلاگین کاربردی برای تمامی وبمستر ها OneTab

شاید برای شما این اتفاق افتاده باشد که وقتی از مرورگر گوگل کروم استفاده میکنید با توجه به تعداد تب های زیادی که مورد نیاز شما هستند و هرلحظه امکان دارد روی یکی از تب ها سوییچ کنید و در عین حال مجبور به بازنگهداشتن ده ها تب باشید .

شاید در نگاه اول کاملا ساده و بدیهی باشد اما اگر منابع سیستم شما محدود باشد خصوصا رم آن  ، یا شما از برنامه های نرم افزای مانند افتر افکت که مطمئنا میزان زیادی از رم شما را مصرف میکند استفاده میکنید میتواند مشخص نماید که گوگل کروم چقدر از رم شما را اشغال میکند جالبه بدانید با پلاگین وان تب میتوانید تا 95 درصد از کاهش منابع  خود را داشته  باشید .

پلاگین مهم AdBlock Plus

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه که وقتی در حال جستجو در صفحات وب هستید کلی از تبلیغات ها برای شما باز می شوند که عملا شما را مورد اذیت و کلافگی دچار می کند. درسته شاید خیلی از این موارد به خاطر نصب نرم افزارهای خاصی باشه که حتی روی سیستمتون نصب کردید یا دسترسی هایی که هنگام بازدید از یک وب سایتی توسط شما داده شده در هر صورت حالا شما درگیر کلی تبلیغات هرز و غیرمفید خواهید بود که نمی دونید باید چه کار کنید.
در بعضی از مواقع حتی بعضی از افراد مرورگر خودشون رو پاک می کند و مجدداً نصب می کنند یا حتی ویندوز کامپیوتر شخصی خودشان را به صورت کامل عوض میکند اما نیاز به این نیست شما میتوانید با نصب افزونه AdBlock Plus کاملاً مشکل خودتون رو در مرورگر گوگل کروم حل کنید.

مطالب مشابه مشاهده همه
دلایل ایندکس نشدن سایت
دلایل ایندکس نشدن سایت

دلایل ایندکس نشدن سایت می تواند بسیار متعدد باشد که در این مقاله به وضوح برایتان بازگو کرده ایم. می توانید با یادگیری این روش ها از ایندکس شدن صفحات ...

کلمه کلیدی هدفمند
کلمه کلیدی هدفمند

اگر به دنبال این هستید که یاد بگیرید بهترین کلمه کلیدی هدفمند را برای صفحات سایت خود پیدا کنید و بتوانید در زمینه کاری خود حرف اول را بزنید ...

سئوی سایت پزشکی
سئوی سایت پزشکی

همانطور که می دانید پزشکان هم با سئوی سایت پزشکی می توانند در صفحات اول گوگل دیده شوند زیرا امروزه بسیاری از پزشکان نوبت های خود را به صورت انلاین ...

مشاوره ی سئو و طراحی سایت