دامین اتوریتی و پیج اتوریتی چیست ؟

Page Authority و Domain Authority معیاری مهم در انالیز یک وبسایت میباشد که شرکت ماز ان را پیاده سازی کرده است. اما باید تنها به این معیار اکتفا کرد ؟ گوگل حدود 200 معیار برای تایید یک وبسایت در نظر دارد که دامین اتوریتی و پیج اتوریتی یکی از این هاست.

دامین اتوریتی و پیج اتوریتی چیست ؟

دامین توریتی و پیج اتوریتی تو اصلاحی هستند که در مبحث سئو به احتمال بالا زیاد شنیده اید . من در این مقاله میخوام یه تعریف دیگه ای از دامین و پیج اتوریتی رو بهتون بگم . سال ها پیش شرکت گوگل اومد یه معیاری بنام page rank رو اختیار کرد که این معیار امتیازی بین 1 تا 10 به سایت ها میداد. به مرور این شاخص رفت کنار و شرکت های مختلفی تصمیم گرفتند تا شاخصی را تعیین کنند که جای پیج رنک را بگیرند.  حتما شرکت بزرگ ماز را میشناسید . اخیرا این شرکت معیار دامین اتوریتی و پیج اتوریتی را برای انالیز سایت ها قرار داده و این دو شاخص های مهی در رقابت بین سایت ها میباشند. حالا بیایم بگیم که اصلا دامین اتوریتی و پیج اتوریتی چیه ؟

domain&page

دامین اتوریتی چیست ؟

اعتبار هر یک از ادم ها باهم متفاوته و همه از یک اعتبار یکسان برخوردار نیستند. حالا گوگل اومد گفت که من به سایت های بیشاری بها میدم و اگر اعتبار خوبی داشته باشند من بهشون امکان ارتقای رتبه میدم . Authority همون اعتبار هستش که داریم درباره ش حرف میزنیم. Authority ینی اعتبار. حالا Domain Authority ینی اعتبار دامنه . دامین اتوریتی را با DA نشان میدهند. DA پارامتری است که شرکت ماز برای تحلیل و بررسی وبسایت ها قرار داده که به معنای قدرت و اعتبار یک دامنه است. شرکت ماز امتیازی بین 1 تا 100 را به دامین اتوریتی سایت ها میدهد. البته یادتون نره که گوگل فقط به نمره ی شما که از ماز گرفتید نگاه نمیکنه . پارامتر های مختلفی وجود داره که گوگل مد نظرشه. دامین اتوریتی یکی از مهم تریناشه. فقط همین. در واقع امتیازی که ماز به شما میده میتونه بهتون کمک کنه که بفهمی که در مقایسه با رقبات در چه جایگاهی قرار داری و خب مسیر بهتری و انتخاب کنی تا بشی لینک یک گوگل.

**** برای آموزش سئو از 0 تا 100 با نکاتی کاربردی تنها کافیست کلیک کنید ****

پیج اتوریتی جیست ؟

پیج اتوریتی هم معیاری دیگ از شرکت ماز هستش که مثل دامین اتوریتی امتیاز ذهی ان از 1 تا 100 است . PA مخفف Page Authority میباشد. PA قدرت و اعتبار یک صفحه از دامنه ی کل سایت است . در نظر داشته باشید که صفحات مهم تر سایت شما به اختصار دارای PA بیشتری هستند و ارزش بیشتری نسبت به بقیه صفحات دارند.

تفاوت Page Authority و Domain Authority چیست ؟

DA اعتبار کل دامنه ی سایت شماست و امتیازی است که به کل دامنه ی سایت شما داده میشه ولی PA قدرت و امتیاز هر یک از صفحات وبسایت شماست و نمره ی ان مطعلق به هر یک از url های سایت شماست.

طریقه ی نمره دهی ماز به دامین و پیج اتوریتی وبسایت ها چگونه است ؟

امتیاز دهی دامین اتوریتی و پیج اتوریتی مشابه یک نمودار لگاریتمی است که بین 1 تا 100 نمره دهی در ان صورت میگیرد.

عوامل تاثیر گذار در دامین اتوریتی چیست ؟

بک لینک مهم ترین عامل در بالا و پایین شدن DA است ولی تنها عامل نیست. بک لینک خیلی مهمه ولی این به این معنا نیست که اقدام به گرفتن لینک های زیاد و بی کیفیت کنید. همیشه کیفیت مهم تر از کمیته . تعداد بک لینک هاتو کمتر کن و به حالت استاندارد برسون ولی جوری بگیر که کیفیت خوبی داشته باشن و ارزش زیادی داشته باشند. این نکته رو هم در نظر داشته باش که تعداد بک لینکی که میگیری اگ از سایت های مختلف باشه بهتره . ینی بجای اینکه بیای 100 تا بک لینک از یک سایت بگیری بیا از 100 تا سایت بگیر و از هر کدوم شون یه بک لینک .

چجوری بیایم دامین اتوریتی سایت مونو ببریم بالا ؟

حالا به این سوال مهم رسیدیم که چجوری نمره ی DA مونو ببریم بالا تر ؟

کیفیت بک لینک ها و ارزش شون

بهتون گفتم که بک لینک ها مهم ترین عامل در DA هستند . پس سعی کن بک لینک های قدرتمند از سایت های معروف و تایید شده توسط گوگل بگیر. بک لینک زیاد دلیل بر این نیست که امتیاز DA تو ببری بالا . کم بک لینک بگیر ولی خوب بگیر.

مطالب خوب و مفید واسه کاربر بزارید

بزار راحتت کنم . تو هرکاری باید بکنب که کاربر سایت تورو بپسنده و از وبسایتت استفاده کنه . گوگل هم وقتی ببینه کاربراش به سایت تو رغبت بیشتری نشون میدن میارتت بالا . ماز هم میاد بهت امتیاز بیشتری میده. دیگه چی میخوای ؟ حالا بزار بهت بگم چیکار کنی. محتوای تکراری نزار . چیزی بنویس که کاربر دلش میخواد بخونه . ن زیادی بنویس نه خیلی مختصر .

رضایت کاربر ............................ رضایت گوگل 

تو شبکه های اجتماعی فعال باش

چه بخوایم چه نخوایم دنیا داره انلاین جلو میره و تو هم باید با دنیای انلاین هم سو بشی . شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، توییتر و... پل خیلی خوبی هستند تا بتونی ازشون استفاده کنی. تاثیر سوشال مدیا هارو دست کم نگیر . بیا لینک صفحاتی که برات مهمه رو تو پست های اینستات بزار ... تو فیس بوکت بزار ... کاری کن کاربر از اون شبکه ها وارد سایتت شه .

لینک دهی داخلی یادت نره

فقط به لینک سازی خارجی اکتفا نکنیا...لینک سازی فقط خارجی نیستا. تا لینک دهی داخلی ت خوب نباشه خارجی هم جواب نمیده . ارتباط بین صفحات تو استاندارد کن. زیاد کن . از صفحاتی که ورودی خوبی دارن استفاده کن. از انکر تکست های درست استفاده کن . لینک دهی داخلی برای امتیاز دهی ماز خیلی مهمه . تاثیر لینک دهی داخلی در DA و PA دست کم نگیرید.

حذف صفحات هرز و رفع لینک های شکسته

زمانی که سایت شما لینک های شکسته ی زیادی داشته باشه دامین اتوریتی شما به شذت کاهش پیدا میکنه . از طرفی گوگل هم به ارتقای سایتت کمک نمیکنه . کلا لینک های شکسته و مخرب کیفیت سایت تو یه کلی پایین میارن و به مرور مشکلات حاد تری برای سایتت پیش میاد. پس حالا که این مقاله رو داری میخونی سریعا برای رفع broken links ها اقدام کن .

کلام اخر

Page Authority و Domain Authority معیار های مهمی برای ارزیابی سایت ها در گوگل هستش ولی تنها معیار و پارامتر نیست. برای افزایش نمره ی Page Authority و Domain Authority اقدام به کار هایی که گفته شد کنید ولی تمام تمرکز خود را بر روی DA و PA نگذارید. این دو مورد تنها بخشی از معیار های گوگله . تنها بک لینک ها تاثیر گذار بر روی دامین اتوریتی نیستند . پس بقیه ی موارد هم در نظر بگیرید. امتیازی که شرکت ماز به سایت شما با عنوان Page Authority و Domain Authority میده امکان داره درست نباشه و تو بازه های زمانی مختلف کاملا متغیره و نوسان داره. پس فکر نکنید که DA و PA تنها معیار هایی هستش که باید بهش توجه کنید. شما عملا باید تمام کارهایی که میکنید برگرده به رضایت کاربر و در نتیجه رضایت گوگل.

 

مطالب مشابه مشاهده همه
دلایل ایندکس نشدن سایت
دلایل ایندکس نشدن سایت

دلایل ایندکس نشدن سایت می تواند بسیار متعدد باشد که در این مقاله به وضوح برایتان بازگو کرده ایم. می توانید با یادگیری این روش ها از ایندکس شدن صفحات ...

کلمه کلیدی هدفمند
کلمه کلیدی هدفمند

اگر به دنبال این هستید که یاد بگیرید بهترین کلمه کلیدی هدفمند را برای صفحات سایت خود پیدا کنید و بتوانید در زمینه کاری خود حرف اول را بزنید ...

سئوی سایت پزشکی
سئوی سایت پزشکی

همانطور که می دانید پزشکان هم با سئوی سایت پزشکی می توانند در صفحات اول گوگل دیده شوند زیرا امروزه بسیاری از پزشکان نوبت های خود را به صورت انلاین ...

مشاوره ی سئو و طراحی سایت