استخدام سئو کار چالشی بزرگ در ایران

سئوکار حرفه ای باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟ مسئولیت پذیری یکی از مهم ترین ویژگی های یک سئوکار حرفه ای است.

استخدام سئو کار حرفه‌ای و چالش بزرگ کسب و کارها

اگر شما هم یک کسب و کار آنلاین دارید پس حتماً در دستور کار شما استخدام سئوکار حرفه‌ای خواهد بود . یکی از بزرگترین چالش های ما برای استخدام یک فرد حرفه‌ای سنجش مهارت عملیاتی خواهد بود.  با توجه به این موضوع که فرایند سه و یک فرآیند بسیار زمان بر با نظم و بر پایه دانش فنی می باشد تشخیص یک فرد مناسب برای این شغل بسیار می‌تواند حائز اهمیت باشد تا بتوانید پروژه خود را در کمترین زمان و به بهترین نحو ممکن به نتیجه موثر برسانید.

البته باید این نکته رو هم بگم که فقط دانش فنی نمی تواند تضمین این موضوع را به شما بدهد که شما پروژه موفقی را خواهید داشت فرد مورد نظر باید دارای تجربه و روحیه کار تیمی باشد در ادامه فاکتورهای بسیار مهمی رو در رابطه با تشخیص ۱ کارمند نمونه به شما خواهم داد.

فاکتور های بسیار مهمی که یک سئوکار و وب مستر باید دارا باشد ؟

 نظم و انضباط مهمترین پارامتر یک فرد موفق در بهینه سازی وب سایت

شما برای تشخیص این موضوع که آیا این فرد  می‌توانند پروژه شما را به سرانجام برساند باید حتماً به نظم و انضباط شخصی کارمند خود دقت داشته باشید.  باید این موضوع را مد نظر قرار دهید فرایند بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر علی‌الخصوص گوگل نیاز به یک کار مستمر با نظم و انضباط بسیار بالا خواهد داشت شما اگر قراره تمام وقت روی یک پروژه تمرکز بکنیم باید تمامی جزئیات پروژه رو به صورت کامل برای خود یادداشت برداری نمایید باید برنامه روزهای آینده خودتون رو به صورت منظم یادداشت کنید موانعی که می‌توانند باعث عدم پیشرفت پروژه شما بشن باید تماما در یک داکیومنتی در سیستم شما ذخیره سازی شود شما باید بتوانید گزارش منظم و مرتب را از فرایند پیشرفت وب سایت تون در نتایج گوگل بررسی و و ثبت نمایید.

تمام این موارد نیاز به یک نظم و انضباط خاص دارد نمی خوام بگم که بیشتر این افراد فقط می‌توانند خانم باشند نه بسیاری از آقایان هم در کارشان نظم و انضباط بالایی دارند ولی اکثراً خانم ها با توجه به حساسیت و نظم بالایی که در زندگی خود دارند میتوانند برای این کار بسیار بسیار مناسب باشد پس اولین نکته صحبت با فرد مورد نظر و نمره دهی از یک تا صد به نظم و انضباط او خواهد بود .شما می‌توانید از کارهای گذشته او کمی سوال کنید نحوه گزارش دهی نحوه داکیومنت سازی نحوه‌ ثبت اتفاقات و موارد  غیره ..

روحیه کار تیمی پارامتر تاثیر گذار در سئو

 با توجه خیال خود را از ارتباط برقرار کردن مجری کار سئو و بهینه سازی وب سایت خود راحت نمایید تا بتواند با افرادی نظیر محتوا نویسان  و برنامه نویسان ارتباط درست و موثری را برقرار نمایند.  شاید در ظاهر روحیه کار تیمی بسیار کم اثر باشد اما در پروژه های بزرگ اگر فرد مورد نظر شما نتواند ارتباط درستی با دیگر اعضای تیم برقرار نماید پروژه شما شاید تا حدی مناسبی پیشرفت نماید. اما مطمئناً بازدهی بسیار بالایی را نخواهد داشت.

به صورت مثال اگر سئو کار شما نتواند با تیم فروش شما یک ارتباط تنگاتنگی را برقرار نماید متوجه این موضوع نخواهد شد که چه محصولاتی بیشترین بازخورد مثبت را از طرف مشتریان تان خواهد داشت یا چه محصول یا خدماتی که شما عرضه می کنید می تواند حاشیه سود بالایی را برای کسب و کار شما را هم بزند پس باید در نظر بگیرید که داشتن یک روحیه مناسب و ارتباط برقرار کردن با دیگر افراد گروه چقدر می تواند روی پروژه شما تاثیر مثبت داشته باشد. چقدر می تواند نرخ تبدیل موثری را به کسب و کار شما برساند.

برای سنجش این قابلیت شما میتوانید از از فرد مورد نظر خود سوال بپرسید که شما برای پیشبرد اهداف تان در بهینه سازی صفحات ما چه کمکی را از ما و تیم فروش یا برنامه نویسی ما می خواهید همچنین از ایشان باید سوال پرسیده شود که برای تعامل درست چه اقداماتی را می خواهد انجام دهد یک فرد با تجربه و حرفه‌ای از ابزارهای مدیریت پروژه حتماً برای برقراری ارتباط با دیگر اعضای تیم استفاده خواهد کرد.

مسئولیت پذیری در پروژه های سئو

شاید یکی از مهمترین پارامتر هایی که خیلی از کارفرما ها به آن اهمیت می دهند دقیقاً همین باشد ولی از کجا باید تشخیص داد که فرد مورد نظر یک انسان مسئولیت‌پذیر خواهد بود.  برای دستیابی به این جواب من به شما چند سوال کلیدی را پیشنهاد می کند.  شما باید در رابطه با پروژه های گذشته به صورت کامل از این فرد اطلاعات بگیرید مثلاً علت تحویل پروژه قبلی شما چه بود؟  چالش‌هایی را با کارفرمایی گذشته داشتید و چطوری توانستید این چالش‌ها را برطرف نمایید؟ 

آیا اگر چندین روز حقوق و مزایای شما به تعویق بیفتد شما در این روزها همچنان با قدرت و انگیزه به کار خود ادامه می دهید در پرسیدن این سوال بسیار محتاط باشید چراکه ممکن است فرد مورد نظر ذهنیت مناسبی را نسبت به این سوال به دست نیامد فقط هدفتان از این سوال مسئولیت پذیری فرد در پروژه باشد. 

قابلیت یادگیری در پروژه های سئو

 همانطور که میدونید الگوریتم های گوگل همیشه در حال به روز رسانی هستند و مواردی می تواند به این الگوریتم‌ها اضافه شود که نتایج صفحات شما را در گوگل تغییر دهید  فردی که بتواند قابلیت یادگیری بالایی داشته باشد می‌تواند در پروژه‌ها به شما بسیار کمک کند چرا که مطمئناً هر کسی نمی تواند بگوید من تمامی موارد بهینه سازی یک وب سایت را بصورت کامل و جامع مسلط هستند پس پس شما باید در هر کسب و کاری موارد بسیار جدیدی را یاد بگیرید و در پروژه خود پیاده سازی نمایید.

نمی‌شود گفت که من فقط با دانشی که قبلاً به دست آورده ام می توانم به بهترین نحو ممکن شما را در نتایج گوگل نمایش بدهند یادتان باشد فقط موارد سئو و بهینه سازی وبسایت نخواهد بود بعضی موارد بحث های تکنیکال شما هستند که باعث این موضوع شود که کارمند شما به دنبال به روزرسانی اطلاعات خود برود و در نتیجه یک اثر بسیار عالی در پروژه شما  رقم بزند. همچنین اگر کسی واقعا به دنبال یادگیری و سطح ارتقای دانش خود باشد انتقاد پذیر بوده و میتواند ارتباط مستقیمی با مسئولیت‌پذیری داشته باشد و فقط با دانشی که قبلاً کسب کرده احساس غرور و برتری آن هم به صورت اشتباه نخواهد کرد.

 

مطالب مشابه مشاهده همه
دلایل ایندکس نشدن سایت
دلایل ایندکس نشدن سایت

دلایل ایندکس نشدن سایت می تواند بسیار متعدد باشد که در این مقاله به وضوح برایتان بازگو کرده ایم. می توانید با یادگیری این روش ها از ایندکس شدن صفحات ...

کلمه کلیدی هدفمند
کلمه کلیدی هدفمند

اگر به دنبال این هستید که یاد بگیرید بهترین کلمه کلیدی هدفمند را برای صفحات سایت خود پیدا کنید و بتوانید در زمینه کاری خود حرف اول را بزنید ...

سئوی سایت پزشکی
سئوی سایت پزشکی

همانطور که می دانید پزشکان هم با سئوی سایت پزشکی می توانند در صفحات اول گوگل دیده شوند زیرا امروزه بسیاری از پزشکان نوبت های خود را به صورت انلاین ...

مشاوره ی سئو و طراحی سایت