اهمیت افزایش ورودی از گوگل | کاربر یا موتور جستجوگر گوگل ؟

سال هاست که گوگل برترین و مهم ترین موتور جستجوگر در سطح دنیا شده است. از این رو گرفتن ورودی از گوگل اهمیت زیادی دارد. تمامی وب مستر ها در تلاشند تا فاکتور ها و معیار های گوگل را روی سایت خود پیاده سازی کنند تا نظر گوگل و کاربران را جلب کنند.

اهمیت افزایش ورودی از گوگل؟

 یکی از مهمترین پارامترها در حوزه دیجیتال مارکتینگ جذب ورودی از موتور محبوب جستجوگر گوگل میباشد باید در نظر داشت یکی از مهمترین پارامترها که اهمیت افزایش ورودی از گوگل را بالا می‌برد درخواست کاربر و نیازسنجی کاربر برای برطرف کردن نیاز خود می باشد. بعضی موقع ها باید از دید کاربر به تمامی موارد نگاه کرد. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به دنبال محصول یا خدماتی هستید و اولین گزینه ای که به ذهنتون میاد سرچ در گوگل باشد.

اهمیت ورودی

حالا اگر شما مثلاً برای تعمیر تلویزیون فلان برنده خود در گوگل سرچ را انجام دهید قاعدتاً در صفحه اول نتایج را به وضوح خواهید دید. خوب همه ما میدونیم اولویت اول کاربر ۳ نتایج اولیه است. قرار نیست توی این مقاله به این موضوع بپردازم که چقدر مهمه که کاربر در نگاه اول و با دیدن عنوان و توضیحاتی که برایش به نمایش در می آید ترغیب می شود که روی نتایج کلیک کند. نکته اینجاست اگر کاربر وارد وبسایت ما شود و ما بتوانیم به نیاز کاربر پاسخگو باشیم پس حتماً به درستی در نتایج اول گوگل آمدیم.  واقعاً سوال اینجاست آیا شرکت ما، فروشگاه ما و یا حتی مغازه ما این توانایی را داشت که بتوانند نیاز کاربر را  به این راحتی شناسایی و رفع نماید؟

**** آموزش سئو با شیوه های کاربردی همراه با ویدیو های اختصاصی ****

ایا کاربر به گوگل اعتماد میکند ؟ 

بله بسیار مهم است که این موضوع را به صورت کامل بدونیم آیا واقعاً کاربران به نتایج گوگل اعتماد می‌کنند یا نه؟ اصلا چرا برای گوگل بهینه سازی میکنیم؟  نمیشود به صورت قاطع و کامل به این سوال جواب داد ولی می خوام یک موضوع بسیار ساده و شفاف را بهتون توضیح بدم . اگر به گوگل اعتماد می‌کنیم بخاطر ضمیر ناخودآگاه ای هست که در طی این سال‌ها در ما شکل گرفته است ما خیلی از مواقع حتی برای بیماری هایی که گرفتیم عباراتی را در نتایج گوگل سرچ و بررسی می کنیم البته خیلی از این موارد برای ما درست و قابل استناد بوده پس باید در نظر بگیریم که ما به عنوان یک کاربر یک اعتماد درونی نسبت به نتایج گوگل رو داریم .

  داستان از اینجا شروع میشه که رسالت و هدف اصلی این موتور جستجو گر و شاید بگیم تمام موتورهای جستجوگر برطرف کردن نیاز کاربر خواهد بود. اصلاً به خاطر همین موضوع است که ما مبحثی به نام سئو یا همون بهینه سازی صفحات ما در موتورهای جستجوگر را خواهیم داشت. یک دارنده وب سایت باید تلاش کند تا بتواند به گوگل بفهمند که صفحه من  مطمئناً می تواند نیاز کاربر را در کلمه کلیدی تعمیرتلویزیون فلان برند برطرف نماید. این دقیقا همان موضوعی است که باعث شده تمام دارندگان وب سایت سعی کنند و اطلاعات جامع کامل و پویایی رو به کاربران خود انتقال دهند چون می دانند اگر این کار را نکنند جزو نتایج اولیه گوگل نخواهند بود پس ریشه اصلی این برمیگرده به معیار سنجی ها و انتخاب بهترین صفحات در نتایج اول گوگل.

 

چرا کسب و کار من باید در گوگل نمایش داده شود؟

 امروزه خیلی ها به این نتیجه رسیده‌اند که برای بهتر دیده شدن باید مرزها را از بین ببرند باید شهرها کشورها را از بین ببرند باید وارد دنیای شوند که هر کسی در هر جایی و در هر لحظه‌ای بتواند آنها را پیدا کند و با آنها ارتباط برقرار کند ما نمی توانیم یک مغازه یک فروشگاه و به راحتی تا ۲۴ ساعت شبانه روز باز نگه داریم ما نمی توانیم یک فروشگاه را در تمامی شهرها در تمامی محله ها یک شعبه جدیدی برای آنجا ایجاد نماید اما می‌توانیم یک پلتفرم آنلاین فوق‌العاده رو ایجاد کنیم که به صورت ۲۴ ساعت سرویس بدهد و در هر جا و در هر لحظه در دسترس باشد. راز بزرگ دنیای تجارت الکترونیک همین است. 

هیچ کسب و کاری به یقین وجود ندارد که بتواند ادعا کند خدمات و یا محصول من فقط در طی یک ساعت مشخصی به فروش میرسد.  شما با دیده شدن در  نتایج موتورهای جستجوگر بر اساس کلمات درست ست و قابل تبدیل .  می‌توانید برندسازی خود را به صورت کامل انجام دهید می توانید خدمات و محصولات خود را به صورت کامل و به صورت آنلاین در واقع به فروش برسانید و هزینه های بسیار کمتری رو نسبت  به فروش سنتی انجام دهید.

علت اهمیت تجارت الکترونیک در کسب و کارها؟

 یک مثال یک آمار بسیار فوق العاده به شما بگم چرا تجارت الکترونیک می تواند انقدر تاثیر شگفت انگیز در کسب و کار شما داشته باشد.  همونطور که می دونید هر فرد در زندگی شخصی خود نیاز دارد که حداقل یک مسواک را برای خود داشته باشد. آمارها نشان می‌دهد که تعداد گوشی های موبایل از تعداد مسواک ها در جهان به مراتب بیشتر هستند خیلی جالبه که رشد تکنولوژی و در دسترس بودن دنیای اینترنت چقدر فراگیر شده است.  با شلوغی شهرها با بیشتر شدن دغدغه افراد مطمئناً دنیای بزرگ تجارت الکترونیک می‌تواند راه حلی مناسب برای افراد باشد.  مردم زمان زیادی رو برای کار کردن بن و جمع آوری پول در زندگی خود انجام میدهند.  و شاید بزرگترین مشکل جایی باشد که نمی توانند کنار خانواده خود یا به تفریحات خود برسند فرض تون رو برین بگیرید که شما قراره برای خرید مایحتاج زندگی خود فروشگاه بروید و از آنجایی که این فروشگاه بسیار نزدیک هم به محل زندگی خود هست ولی مجبوری برای حمل و نقل از ماشین و یا وسیله نقلیه خود استفاده کنید چقدر باید زمان مصرف کنیم نیم ساعت یا بیش از یک ساعت و نیم  این موارد بستگی به شما دارد.

  فرض تو همراه و اتصال به دنیای بزرگ اینترنت و با یک سرچ راحت در گوگل از سایت فروشگاه خود خرید های خود را بصورت کاملا راحت و آنلاین انجام دهید.   حالا می توانید به من بگویید که چقدر برای مایحتاج اولیه خود زمان مصرف کرده‌اید؟  درسته بسیار کم و اینجاست که نقش پررنگ دنیای تجارت الکترونیک به چشم خواهد آمد.

چرا بعضی از کسب و کارهای دیگر به صورت سنتی فعالیت نمی‌کنند؟

شاید هزینه زیاد نیروهای انسانی و توجه کم بسیاری از افراد به کسب و کارهای سنتی باعث این موضوع شده است که خیلی از کسب و کارها فعالیت های سنتی خودشان را به صورت کامل کنسل کنند و در نتیجه وارد حوزه تجارت الکترونیک شود. وقتی صحبت در رابطه با تجارت الکترونیک باشه لید سئو  یا بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر بسیار حائز اهمیت خواهد شد.  نهایتا که می‌توانند در روز نهایتاً در بهترین نقطه شهر خدمات یا محصولات خود را به هزار نفر نمایش دهند اما در بستر آنلاین می‌توانند به بیش از ده ها هزار نفر در روز محصولات یا خدمات خود را معرفی نمایند و چه چیزی با ارزش تر از این موضوع.

 از همه این موارد که بگذریم سر و کله زدن با مشتری هنگام خرید فیزیکی میتونه برای یک کسب و کار بسیار سخت و طاقت فرسا باشد از شما در کسب و کار آنلاین چالش بسیار کمتری را نسبت به این موضوع خواهید داشت.  و اما نکته طلایی با توجه به رقابت گسترده در هر کسب و کاری قیمت ها بسیار بسیار نزدیک به هم هستند و اگر شما می خواهید محصول خریداری شده خود را با بیشترین سود عرضه کنید باید از هزینه های خود  را کاهش دهیم و این امر با بستر آنلاین به راحتی قابل انجام است  همچنین شما راحت تر و با تمرکز بالا می توانید به سفارش های مشتریان خود رسیدگی نمایید.

مطالب مشابه مشاهده همه
دلایل ایندکس نشدن سایت
دلایل ایندکس نشدن سایت

دلایل ایندکس نشدن سایت می تواند بسیار متعدد باشد که در این مقاله به وضوح برایتان بازگو کرده ایم. می توانید با یادگیری این روش ها از ایندکس شدن صفحات ...

کلمه کلیدی هدفمند
کلمه کلیدی هدفمند

اگر به دنبال این هستید که یاد بگیرید بهترین کلمه کلیدی هدفمند را برای صفحات سایت خود پیدا کنید و بتوانید در زمینه کاری خود حرف اول را بزنید ...

سئوی سایت پزشکی
سئوی سایت پزشکی

همانطور که می دانید پزشکان هم با سئوی سایت پزشکی می توانند در صفحات اول گوگل دیده شوند زیرا امروزه بسیاری از پزشکان نوبت های خود را به صورت انلاین ...

مشاوره ی سئو و طراحی سایت