تعرفه قیمت سئو وردپرس در ایران | سئوکار با سئوکار فرق دارد

تعرفه قیمت سئو وردپرس در ایران متفاوت است. عملا میتوان گفت که قیمت هر سئوکار با دیگری فرق دارد. خیلی از سئوکار ها تنها کار کردن با پلتفورم وردپرس را بلد هستند و قطعا حقوق کمتری دریافت میکنند. ولی باید در نظر داشت که پلتفورم های اختصاصی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.

تعرفه قیمت سئو وردپرس در ایران چقدر است ؟

دلایل زیادی هست که ما دنبال قیمت سئو وردپرس هستیم یکی از مهمترین دلایل آشفتگی بازار و البته قیمت های نامتعارفی هست که خیلی ها برای بهینه سازی وب سایت های وردپرسی ما برآورد می‌کنند. همین قیمت های متفاوت مطمئنا می تواند باعث سردرگمی شما به عنوان یک کارفرما یا دارنده وبسایت باشد.

اولین سوالی که برای ما به عنوان دارنده یک وب‌سایت مطرح می شود اینه که آیا تعرفه سایت های وردپرسی با سایت های اختصاصی از نظر قیمت سئو متفاوت است؟ 

مطمئناً قیمت ها کاملاً متفاوت خواهد بود چرا که سی ام اس ای مثل وردپرس یا جوملا به خاطر دارا بودن افزونه های بسیار قدرتمند مخصوصاً وردپرس می تواند بسیار کار را برای یک سئو کار راحت تر نمایند. قرار است اینجا به صورت کاملاً تفکیک شده به شما توضیح دهم که چه پارامترهایی تاثیرگذاری مستقیم دارد تا شما بتوانید یک فرد یا یک شرکت مناسب را با قیمت دهی منطقی برای کار خود انتخاب نمایید.

چرا هزینه های سئو در وردپرس کمتر است؟

همانطوری که قبلا اشاره کردم دارا بودن افزونه هایی بسیار کاربردی میتوانند سرعت کار یک سئو کار را  افزایش دهد. ولی همیشه مسئله سرعت انجام یک کار نخواهد بود. ما در بهینه سازی وبسایت تنها موارد سئو داخلی را نخواهیم داشت. مواردی مثل سئوی تکنیکال می تواند در بیشتر پروژه ها پاشنه آشیل یک پروژه باشد. فرض را بر این بگیرید که قراره در پروژه یک سایت مپ ویراستاری و یا جایگذاری شود. مطمئناً  در یک پروژه‌ای که توسط یک تیم برنامه نویسی ساخته و ایجاد شده باشد دردسرهای به مراتب بیشتری را برای یک سال کار به همراه خواهد داشت، پس می‌توان گفت مبحث سئو تکنیکال بسیار بسیار حائز اهمیت است پس اگر شما دارید ۱ پلتفرم سفارشی برای توسعه وب سایت خود استفاده می کنید باید در نظر داشته باشید که هماهنگی بین برنامه نویسان و البته سئو کار شما بسیار مهم و تاثیرگذار در پیشرفت کسب و کارتان خواهد بود.

**** آموزش سئو با متد های امروزی در وبسایت دبل کلیک ****

یکی دیگر از مهمترین دلایلی که می تواند باعث شود هزینه های سئو وردپرس مخصوصاً در ایران بسیار کمتر باشد تعداد متخصصان سئو و بهینه سازی وبسایت است که تسلط بالایی به این سی ام اس دارند البته منابع بسیار زیادی برای آموزش و رفع ایرادات احتمالی در فرایند بهینه سازی وب سایت شما وجود خواهد داشت که این امر موانع موجود در سر راه سئو کار شما را بسیار راحت خواهد کرد وقتی صحبت در رابطه با آموزش باشد باید حتماً به این نکته اشاره کرد که بیشتر سئو کارهایی که امروزه در بازار مشغول به فعالیت هستند آموزش سئو و بهینه سازی خود را در همین پلتفرم یاد گرفتند. دقیقا به همین خاطر باشد که حتی بعضی ها قادر به انجام پروژه ها در پلتفرم های دیگر حتی سی ام اس های آماده مثل جوملا یا پرستاشاپ نخواهد بود.

آیا بهتر نیست که وب سایت ما وردپرس ای باشد ؟ 

سوال بسیار سخت خط و البته تاثیر گذاری می تواند در آینده کسب و کاری شما باشد که می خواهم جواب این سوال را با ذکر چندین مزایا و معایب به صورت کامل شرح دهیم : 

  • نکته اول وب سایت های وردپرسی این توانایی را دارند که بسیار سریع تر و راحت تر به مرحله آماده سازی و اجرا برسند. 
  • نکته دوم با توجه به قالب های بسیار گسترده برای این  پلتفرم شما می توانید با طراحی های مختلف سایت خود را بارگذاری نمایید.
  • نکته سوم همونطور که میدونید وب سایت های وردپرسی در ابعاد بزرگ میتواند از نظر سرعت مخصوصاً وب سایت های فروشگاهی برای شما بسیار دردسر آفرین باشد. 
  • نکته چهارم وب سایت های اختصاصی این توانایی را دارند که امکاناتی بسیار منحصر به فرد را برای شما طراحی و پیاده سازی نمایند. شاید این موضوع در نگاه اول هیچ تاثیری در سئوی سایت شما نداشته باشد اما باید در نظر گرفت که یک وب سایت با رابط کاربری بالا و با یک تجربه خوب به راحتی می تواند پله های رشد و رتبه های گوگل را طی کند. 
  • سطح دسترسی به سئو کار در وردپرس : 

یکی از نکات بسیار مثبت برای کارفرمایان درپلتفرم وردپرس دسترسی بندی کردن به اشخاصی هست که قرار است روی وبسایت شما فعالیت اجرایی داشته باشند از شما به راحتی می توانید با دادن دسترسی مدیریت سئو از نظر موارد امنیتی سایت خود میرم کمی خاطر جمع باشید .  در نتیجه مواردی مانند اضافه و کم کردن افزونه ها یا استفاده از افزونه های مانند فایل منیجر که می تواند امنیت وب سایت شما را به خطر بیاندازد از سئو کار شما به صورت کامل گرفته خواهد شد .  البته من پیشنهاد نمی کنم که اگر شما با شخصی که به آن اعتقاد دارید کار می کنید دسترسی او را محدود نمایید بهتر است که برای امنیت و نکات ایمنی سایت خود با شرکت هاستینگ مذاکره کرده و با توجه به حساسیت پروژه خود زمان بکاپ گیری را منظم تر و سریع تر نمایید مثلاً برای یک وبسایت فروشگاهی پرفروش بهتر است هر یک ساعت یکبار بکاپ جداگانه گرفته شود و در واقع  ۴۸ بکاپ گذشته را نگه دارد با این فرمول شما اصلا نگران موارد پیش آمده نخواهید شد البته باید مد نظر قرار بدهید که بکاپ نباید فقط از فایل ها باشد شما باید حتماً دیتابیس خود را به صورت مرتب همراه با فایل ها بکاپ گیری نمایید. 

چرا بعضی از سئو کارها فقط روی وردپرس کار می کنند ؟ 

همانطور که قبلا اشاره کردم بیشتر آموزش هایی که این افراد دیده اند بر پایه وردپرس بوده و هیچ آشنایی با cms های دیگر ندارند. این نشانه ضعف cms های دیگر نخواهد بود. شاید برگردد به تعامل این افراد و یا ابزار محور بودن این افراد که نمی توانند بدون افزونه و یا پلاگین های وردپرسی فعالیت خود را ادامه دهند. اینکه میگم وردپرس بعضی مواقع شامل جمله یا پرستاشاپ نیز خواهد شد. بعضاً در بعضی از موارد و پروژه ها دیده شده است که فرد سئوکار  ادعا دارد وب سایت های وردپرسی حتماً بهتر است، که باید در نظر بگیرید این ادعا کاملاً اشتباه و غیر قابل قبول هست. در واقع این موضوع من رو یاد تعمیرکارهای می‌اندازد که دیگر تعمیر نمی کنند و فقط تعویض کار هستند. کمی منطقی به موضوع نگاه کنید اگر کسی متخصص بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجوگر ای مثل گوگل باشد کار کردن روی پلتفرم های دیگر برایش نباید انقدر سخت و دشوار باشد ولی خوب مطمئناً هزینه بیشتری را نسبت به افراد دیگر خواهد گرفت. چرا که دردسر های جدید و چالش های خاص خود را دارد. هرچقدر شما از یک پلتفرم اختصاصی تر استفاده نمایید و بیزینس و کسب و کار شما بزرگتر باشد چالش های مهم تر و تاثیرگذارتری در پروژه شما وجود خواهد داشت. باید در نظر بگیرید شاید به صورت عادی در یک پروژه سئو یک فرد بتواند سرعت وب سایت شما را افزایش دهد. آن هم فقط با اضافه کردن یک پلاگین وردپرسی مثل پلاگین راکت اما همین کار ساده در یک وب سایت اختصاصی اتفاق نخواهد افتاد.

مطالب مشابه مشاهده همه
دلایل ایندکس نشدن سایت
دلایل ایندکس نشدن سایت

دلایل ایندکس نشدن سایت می تواند بسیار متعدد باشد که در این مقاله به وضوح برایتان بازگو کرده ایم. می توانید با یادگیری این روش ها از ایندکس شدن صفحات ...

کلمه کلیدی هدفمند
کلمه کلیدی هدفمند

اگر به دنبال این هستید که یاد بگیرید بهترین کلمه کلیدی هدفمند را برای صفحات سایت خود پیدا کنید و بتوانید در زمینه کاری خود حرف اول را بزنید ...

سئوی سایت پزشکی
سئوی سایت پزشکی

همانطور که می دانید پزشکان هم با سئوی سایت پزشکی می توانند در صفحات اول گوگل دیده شوند زیرا امروزه بسیاری از پزشکان نوبت های خود را به صورت انلاین ...

مشاوره ی سئو و طراحی سایت